wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Muzyka
  4. Koncert: Martyna Jakubowicz

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Martyna Jakubowicz zaprasza na serię wyjątkowych koncertów, z udziałem wybitnych instrumentalistów: Janka Pentza i Dariusza Bafeltowskiego.

Cykl koncertów „Dobrze”, to połączenie koncertu pełnego klimatycznych, autorskich piosenek wybranych z dotychczasowego dorobku artystki, z wieczorem autorskim Martyny Jakubowicz. Trasa promuje wydaną w październiku tego roku książkę wokalistki „Trudna sztuka latania”, która ukazała się na rynku 11.10.23, nakładem wydawnictwa ZNAK, oraz wydaną 09.10.23 płytę „Akustyczność”. W tym roku roku obchodzę 40-lecie nagrania pierwszej płyty („Maquillage”), wydanej w 1983 roku. Będą więc powroty do piosenek, które ukazały się na wielu moich płytach, a nagrałam ich 15. Do współpracy zaprosiłam dwóch świetnych instrumentalistów Janka Pentza i Dariusza Bafeltowskiego.

Dzień w którym usłyszałam po raz pierwszy Janka Pentza był tym dniem od którego zaczęła się moja „pentzomania”. Przypomniałam sobie jak nurkowałam jako dziecko w czystym jeszcze w tym czasie Bałtyku i widziałam na dnie porozrzucane muszelki.

Czułam się wtedy wolna i szczęśliwa. Zachwyciły mnie emocje, które Janek wkłada w swoje granie. Postanowiłam spróbować jak zabrzmi wspólnota moich piosenek z talentem Janka.

Miejsce

ZDJĘCIA

Zobacz także