Gitara Klasyczna w Klubie Pod Kolumnami

Gitara Klasyczna w Klubie Pod Kolumnami

Wrocławski Klub Pod Kolumnami zaprasza na koncert wybitnego gitarzysty Andrzeja Otremby. Przybywajcie na znakomity przedświąteczny recital solowy w sobotę 17 grudnia o godzinie 18.00. Rezerwujcie bilety pisząc na [email protected] – wstęp 20 zł.

Andrzej Otremba zaprezentuje repertuar bardzo zróżnicowany: od muzyki Jana Sebastiana Bacha przez kompozytora ery Romantyzmu Johanna Kaspara Mertz do muzyki współczesnej szwajcarskiego kompozytora Jean-Christophe Rosaza oraz lekkich utworów Jan Schneidera. Andrzej Otremba, niegdyś laureat licznych międzynarodowych konkursów gitary klasycznej koncertował m.in. we Francji i Chile. W ostatnich latach angażuje się w projekty nie tylko związane z muzyką klasyczną, ale też jako gitarzysta sprawdza się w projektach orkiestrowych, grając u boku muzyków jazzowych takich jak Mieczysław Szcześniak, Anna Serafińska. Należy do grupy muzyków zaangażowanych w projekty, których twórcą jest świetny muzyk i aranżer Paweł Steczek.

Do najlepszych i największych projektów należą : Bossa Nova Orkiestrowa i Christmas Afterparty, które wypełniały sale koncertowe NOSPR i wielu filharmonii w kraju. Co: koncert Andrzeja Otremby Gdzie: Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, Wrocław Kiedy: sobota, 17 grudnia o godzinie 18.00 Bilety: 20 zł, rezerwacja – [email protected] Andrzej Otremba – gitarzysta, kameralista, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Kształcił się pod okiem Franciszka Wieczorka, w latach 2003-2004 pobierał lekcje mistrzowskie u wirtuoza kubańskiego Joaquina Clercha.

W latach 1991 – 2004 wielokrotny laureat i finalista konkursów gitarowych w kraju i zagranicą ( Koszalin, Żory, Śląska Jesień Gitarowa -Tychy, Kielce, Alessandria, Kolonia, Paryż, Rust). Koncertował we wszystkich ważniejszych miastach w kraju (Warszawa, Katowice, Lublin, Gdańsk, Rzeszów, Przemyśl, Szczecin i wiele innych). Nagrał 2 płyty solowe z muzyką barokową, romantyczną i współczesną. Na przestrzeni lat rozwijał swoje zainteresowania muzyczne jak również z zakresu Public Relations i Zarządzania Kulturą.

Studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w latach 2010-2012. Od lat studenckich bardzo angażował się w kameralistykę, czego efektem było powstanie Duo Classico, koncertującego duetu gitarowo-fletowego, który tworzy z obecną partnerką życiową Małgorzatą Otrembą, flecistką NOSPR. Duet oprócz ogromnej ilości koncertów i udziału w licznych festiwalach zarówno gitarowych jak i muzyki kameralnej ma w swym dorobku nagraną płytę CD z oryginalnymi dziełami napisanymi na ten skład instrumentalny. Nieustannie poszerzają swój repertuar o muzykę bałkańską, latynoamerykańską i współczesną. Specjalnie dla duetu powstało kilka dzieł kompozytorów z Polski,Australii i Francji.

Duet koncertował na Słowacji, we Francji, a także odbył tournee po Chile. Nadal koncertuje na festiwalach krajowych i realizuje nowe wyzwania. Andrzej Otremba współpracuje z wieloma muzykami. Angażuje się w projekty nie tylko związane z muzyką klasyczną, ale też jako gitarzysta sprawdza się w projektach orkiestrowych, grając u boku muzyków jazzowych takich jak Mieczysław Szcześniak, Anna Serafińska. Należy do grupy muzyków zaangażowanych w projekty, których twórcą jest świetny muzyk i aranżer Paweł Steczek. Do najlepszych i największych projektów należą: Bossa Nova Orkiestrowa i Christmas Afterparty, które wypełniały sale koncertowe NOSPR i wielu filharmonii w kraju. Andrzej nigdy nie poprzestaje na tym, co już zrealizował, nieustannie poszukuje kolejnych celów.

Dokonał nagrań cyklu utworów kompozytora Jana Schneidera, dokonał w duecie i solo nagrań dla kompozytora francuskiego Jean’a Christophe’a Rosaz’a. Współpraca trwa nadal. Do ostatnich należy cykl nagrań dokonanych dla największego europejskiego kanału YouTube i salonu gitarowego Siccas Guitars z siedzibą w Karlsruhe. Systematycznie zamieszcza tam swoje nagrania z muzyką nową (współczesną) oraz największymi dziełami światowej literatury gitarowej. Najnowszym powstającym projektem jest realizacja dzieł I. Albeniza i M. de Falli z gitarą klasyczną oraz gitarą flamenco z udziałem tancerki flamenco. Oprócz szerokiej literatury solowej, olbrzymiego repertuaru (ponad 250 min. muzyki) w duecie z fletem, Andrzej posiada w swym programie również kompozycje na składy kameralne (kwartety smyczkowe i małe orkiestry smyczkowe.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Klub Pod Kolumnami

pl. św. Macieja 21, 50-244 Wrocław

Komentarze