Capitol od kuchni – koncert piosenek

Koncert „Capitol od kuchni”

Koncert „Capitol od kuchni” po raz pierwszy odbył się w 2019 roku na zwieńczenie sezonu teatralnego 2018/2019.

Na zielonym skwerku przy ulicy Bogusławskiego na specjalnie na tę okazję wybudowanej scenie wystąpili artyści Teatru Muzycznego Capitol z największymi przebojami z repertuarowych spektakli. Publiczność zgromadziła się tłumnie i przyjęła koncert z ogromnym entuzjazmem, co przekonało nas o tym, że warto to wydarzenie powtórzyć w ramach Święta Wrocławia właśnie w tym miejscu.

Wydarzenie to jest o tyle wyjątkowe, iż odbywa się  w przestrzeni publicznej, dzięki czemu jest dostępne dla każdego. Tętniąca życiem ulica Bogusławskiego, tzw. „nasyp” to bardzo popularne miejsce spotkań wrocławian, turystów, często odwiedzane przez widzów Capitolu przed i po spektaklach. Tam dochodzi do nieformalnych spotkań artystów z widzami, to swoiste „zaplecze” teatru.

W planowanym koncercie wystąpią znakomici artyści TM Capitol, którzy zaśpiewają największe hity ze spektakli Dużej Sceny oraz Sceny Ciśnień, m.in. „Lazarus”, „Mock. Czarna burleska”, „Alicja”, „Gracjan Pan. Musical” i wielu innych.

Pierwsza część koncertu złożona z piosenek z „Alicji” adresowana będzie również do dzieci. Artystom towarzyszyć będzie kilkunastoosobowy zespół muzyczny. Podczas koncertu, za pomocą piosenek, opowiemy widzom zgromadzonym między nasypem a Capitolem o TM Capitol, o jego repertuarze i artystach.

Lokalizacja

Teatr Muzyczny Capitol

Marszałka Józefa Piłsudskiego 67, 50-020 Wrocław

Komentarze