1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Literatura
  4. Performatywne spotkanie autorskie wokół książki „duch epoki” domy gorgon

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Poezja, performans i drag king to tematy, które połączą spotkanie wokół tomiku poezji „duch epoki“. Wydarzenie będzie nie tylko spotkaniem autorskim z domą gordon, ale też performatywnym odczytem fragmentów książki w wykonaniu drag kingów: Zenona Cierpiętnickiego, Evan Berliner i Mariana Elektryka z House of Cropp.

To okazja do spotkania z poezją lesbijską oraz performansem drag kingowym – dwoma niszowymi obszarami sztuki w związku z uwarunkowanym historycznie wykluczeniem queerowych kobiet. Wydarzenie skierowane jest zarówno do osób, które odnajdą w tej twórczości własne doświadczenia, jak i do tych, które chcą poznać coś nowego, inspirującego i po prostu dobrze się bawić.

House of Cropp - chłopaki z jednej paki, drag kingowie, najprawdziwsi mężczyźni, chłopy na baby. Jesteśmy poznańskim domem dragowym, składającym się z samych drag kingów. Działamy lokalnie od początku 2025 roku, performując oraz organizując wydarzenia głównie dla społeczności safickiej np. cykl Amory, czyli WLW speed dating; Lezquizy, czyli pubquizy o tematyce lesbijskiej; rozgrywki gry Mafia dla społeczności queerowej.

Wydarzenie dla osób dorosłych, wstęp wolny.

Filia nr 29 MBP, ul. Reja 1 Dostępność: Miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością ruchową. Wydarzenie wybrane w naborze inicjatyw równościowych w projekcie „Równoteka. Biblioteka dla różnorodności i włączania” realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2026

TERMINY Performatywne spotkanie autorskie wokół książki „duch epoki” domy gorgon

  • Miejska Biblioteka Publiczna - Filia nr 29

    • Piątek 4 wrz
      • 18:00

Miejsce

Zobacz także