Napis Drugi rok Tadeusza Różewicza w MBP 1 października 2022 i postać osoby w koronie z książką

2. Rok Tadeusza Różewicza w MBP – spotkanie autorskie i warsztaty

Tadeusz Różewicz w październiku obchodziłby swoje 101 urodziny, my natomiast świętujemy drugi rok z poetą w roli naszego patrona. Z tej okazji zapraszamy Was 7 października do Biblioteki Grafit na spotkanie autorskie z Andrzejem Sapiją i Julią Różewicz oraz warsztaty dla dzieci zorganizowane we współpracy z Muzeum Pana Tadeusza. 

7 października, 16.30-17.30 – Wyklejanka do Ciebie, Tadeuszu – warsztaty kolażu

Warsztaty kolażu nawiązujące do korespondencji Tadeusza Różewicza z Wisławą Szymborską. Artystka pisywała do poety na własnoręcznie wykonanych w technice kolażu pocztówkach. Unikała tego określenia, nazywając je wyklejankami. Niektóre z nich można zobaczyć na wystawie Pan Tadeusz Różewicz w Muzeum Pana Tadeusza Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu, które jest współorganizatorem warsztatów. 

Warsztaty dla dzieci w wieku 5-12 lat. 

Wstęp bezpłatny
Zapisy przez formularz zgłoszeniowy
Prowadzenie: Martyna Leszczyńska, Dział Edukacji Muzeum Pana Tadeusza

Martyna Leszczyńska – bałkanistka, muzykolożka, w latach 2019–2021 związana z Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze-Ochli jako asystentka w Dziale Oświatowym, edukatorka oraz przewodniczka muzealna. W Muzeum Pana Tadeusza odpowiada za lekcje muzealne związane z epoką romantyzmu oraz lekturą „Pana Tadeusza” dedykowane grupom przedszkolnym i uczniom klas I–III. Zajmuje się również działaniami na rzecz dostępności w muzeum.

7 października, 18.00 spotkanie autorskie z Andrzejem Sapiją

Spotkanie z autorem książki Co Pan widzi? Różewicz filmowy, twórcą filmów dokumentalnych poświęconych pisarzowi; spotkanie poprowadzi Julia Różewicz, wnuczka Tadeusza Różewicza, tłumaczka i założycielka wydawnictwa Afera. Rozmowę poprzedzi krótki pokaz filmowy będący kompilacją fragmentów filmów dokumentalnych o Tadeuszu Różewiczu autorstwa Andrzeja Sapiji.

Wstęp wolny

Lokalizacja

Miejska Biblioteka Publiczna - Filia nr 5 (Biblioteka Grafit)

Namysłowska 8, 50-304 Wrocław

Komentarze