Dolnośląski Festiwal Podróżników – 17 Południk!

Dolnośląski Festiwal Podróżników 17 Południk – ed. wiosenna

Od kilku lat Festiwal 17 Południk odbywa się we wrześniu w niewielkiej, malowniczo położonej miejscowości Pasterka w Górach Stołowych. W tym jednak roku, poza tradycyjną, letnią edycją festiwalu, planowana jest również wiosenna w Kudowie-Zdroju.

W szeroki świat

W marcowy weekend uczestnicy festiwalu udadzą się w wyjątkową podróż dookoła świata: pieszo, rowerem, autostopem, tratwą, własnoręcznie zrobioną łódką, a nawet traktorem. O swoich przygodach opowiedzą:

  • Marcin Obałek – Traktoriada, czyli Traktorem przez świat 
  • Szymon Kuczyński „Ozi” i Dobrochna „Brożka” Nowak – Łupinką dookoła świata – rejs Maxus Solo Around 
  • Jakub Rybicki – Greenland Ice Trip 
  • Jurek Arsoba – Dziurawa Syberia, czyli autostopem do gigantycznych kopalni diamentów 
  • Wojciech Heliński – Indochiny – Czas po Apokalipsie 
  • Emil Witt – Na tratwie z prądem rzeki Madre de Dios

Także na czeską nutę

Nowością na festiwalu będzie silny akcent „czeski” – prelekcja Pavla Trojana – Wolna Republika Žižkov – Praga nieznana oraz w Parku Zdrojowym – uroczyste otwarcie konsulatu tego samozwańczego „państewka”. Kolejny czeski gość – Marti Adámek opowie o rowerowej podróży dookoła Polski. Będzie to znakomita okazja, aby dowiedzieć się, jak Polskę i Polaków postrzegają sąsiedzi zza południowej granicy. Nie zabraknie także dobrej zabawy z czeską kapelą – kultową już na kudowskim pograniczu Band-A-Ska, która zagra w sobotni wieczór w Klubie Etcetera.

Do tego trzy projekcje filmowe, konkursy z nagrodami i inne niespodzianki.
Pokazy i filmy prezentowane będą na dużym ekranie, w Teatrze Zdrojowym im. Stanisława Moniuszki w Kudowie-Zdroju. Część wydarzeń odbędzie się także w Klubie Etcetera w Parku Zdrojowym.

Bilety: karnet na cały festiwal – 35 zł do kupienia przez internet, na biletin.pl, lub na miejscu – w Teatrze Zdrojowym w dniu festiwalu. Bilet jednodniowy (piątek 15 zł, sobota 25 zł, niedziela wstęp wolny) do kupienia wyłącznie na miejscu.

 

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Teatr Zdrojowy

Stanisława Moniuszki 4, 57-351 Kudowa-Zdrój

Komentarze