Dialog Obywatelski z Komisarz Elżbietą Bieńkowską i Prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem. Europa Środkowa - Szanse i Wyzwania.

Dialog Obywatelski z Elżbietą Bieńkowską i Jackiem Sutrykiem

„Przyszłość Europy Środkowej" – to raport przygotowany przez ekspertów międzynarodowego magazynu Visegrad Insight, wokół którego będzie toczyć się Dialog Obywatelski z udziałem Elżbiety Bieńkowskiej oraz Prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka. Unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości oraz MŚP tym razem spotka się z mieszkańcami Wrocławia.

Dialog, organizowany przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej, stanowi próbę odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości naszego regionu jak i całej Unii Europejskiej. Eksperci przewidują pięć możliwych scenariuszy dotyczących zarówno kwestii społecznych, ekonomicznych jak i politycznych. Czy liberalizm w końcu zatriumfuje? Dlaczego możliwa jest Europejska Wiosna Ludów 2.0? Czy prawdopodobny jest rozłam sojuszu krajów Europy Środkowej? Jak na poziomie lokalnym sprostać wyzwaniom społecznym? To tylko niektóre z wielu pytań, na które znajdziemy odpowiedź w trakcie dialogu

Spotkanie poprowadzi Wojciech Przybylski - prezes fundacji Res Publika, ekspert w zakresie polityki europejskiej. Z wykształcenia socjolog polityki, historyk idei i myśli politycznej, absolwent MISH UW, redaktor naczelny międzynarodowego magazynu Visegrad Insight. Rejestracja: Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane będą do środy, 15 maja.

Lokalizacja

WrocLovek

Odrzańska,  Wrocław

Komentarze