Śladami dawnego miasta
Wyrusz z nami w podróż między przeszłością a teraźniejszością!
Z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów zapraszamy na wyjątkową wystawę i fotograficzną grę miejską. Odkryj dawne miasto uchwycone na archiwalnych fotografiach i spróbuj odnaleźć te same miejsca we współczesnej przestrzeni.
Jak wygląda gra?
- Wybierz 2 miejsca ze zdjęć prezentowanych na wystawie.
- Odszukaj te same punkty na ulicach naszego miasta.
- Wykonaj współczesne zdjęcia.
- Prześlij je do 15 czerwca na adres: [email protected].
Najciekawsze prace stworzą wyjątkowy mini album przygotowany wspólnie przez archiwistów i uczestników wydarzenia.
Kiedy? 9 czerwca
10:00-11:00
Prelekcja Dyrektora Archiwum wraz z oprowadzaniem po wystawie w Archiwum Państwowym we Wrocławiu, ul. Pomorska 2.
11:00-15:00
Gra miejska. Możliwość pobrania pakietów z wybranymi zdjęciami w holu Archiwum Państwowego we Wrocławiu.
Zobacz nasze miasto z zupełnie nowej perspektywy i połącz przeszłość z teraźniejszością jednym zdjęciem.
Spośród przesłanych fotografii wybierzemy najciekawsze kadry do naszego mini albumu. Każdy uczestnik gry otrzyma album w prezencie po jego wydrukowaniu.