- TERMINY: Zakończyło się 26.04.2026 (1 miesiąc temu)
- Miejsce: Centrum Handlowe Korona
- BILETY: Wstęp wolny
FILTRUJ
W niedzielę, 26 kwietnia, w godz. 10:00–17:00 w CH Korona odbędzie się wydarzenie w duchu gospodarki cyrkularnej. Akcja łączy naprawę, kupno i sprzedaż używanego sprzętu oraz zbiórkę odzieży — wszystko po to, by ograniczyć wyrzucanie rzeczy i jednocześnie odciążyć domowe budżety.
Wydarzenie organizowane jest tuż po Światowym Dniu Ziemi (22 kwietnia) i wpisuje się w rosnącą dyskusję o nadmiarze odpadów oraz odpowiedzialnej konsumpcji.
Choć Wrocław jest gotowy na sezon rowerowy, tysiące jednośladów wciąż stoi nieużywanych w piwnicach. Aby ułatwić dostęp do aktywnego trybu życia szerszej grupie mieszkańców, CH Korona i Decathlon rozwijają model circular economy.
Dane rynkowe pokazują, że zainteresowanie sprzętem z drugiego obiegu rośnie:
2nd Life Market by Decathlon to okazja, by aktywnie włączyć się w ten trend. Na miejscu będzie można:
Warto pamiętać, że odpowiednio serwisowany sprzęt może służyć przez wiele lat, co czyni rynek wtórny realną alternatywą dla osób dbających o środowisko.
„Naszą misją jest czynienie sportu dostępnym dla wielu, a dbanie o ‘drugie życie’ produktów to naturalny etap tej drogi. Chcemy pokazać Wrocławianom, że profesjonalny serwis i odpowiednia konserwacja pozwalają cieszyć się ulubionym rowerem czy rolkami znacznie dłużej. Poprzez akcję 2nd Life Market by Decathlon dajemy mieszkańcom narzędzia do tego, by mogli odświeżyć swój sprzęt, sprzedać ten nieużywany lub kupić sprawdzony produkt z drugiej ręki, co jest korzystne zarówno dla ich portfela, jak i planety” — mówi Filip Karpiński, przedstawiciel sklepu Decathlon w CH Korona.
Dołącz do naszego newslettera! W każdy czwartek wysyłamy wam najciekawsze wydarzenia: imprezy, festiwale, koncerty.
Dom Handlowy Renoma
Dziedziniec Arsenału Miejskiego
Hala IASE
PSZOK Ekosystem ul. Szwajcarska 15
HotSpot Beach Bar
Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego
Odra Centrum
Miś przy Ratuszu
Park Kleciński
Barbara
Miasto Wrocław
Park Generała Andersa
Jakość powietrza dobra
Dane z godz. 01:20