- TERMINY: Zakończyło się 25.01.2026 (3 miesiące temu)
- Miejsce: Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie
- BILETY: Wstęp biletowany / Cena biletu od 5zł
FILTRUJ
Hydropolis we Wrocławiu zaprasza babcie, dziadków i ich wnuki na wyjątkowe spacery po Kotłowni Wschodniej – jednym z najcenniejszych zabytków inżynierii wodociągowej w mieście.
W weekend 24–25 stycznia 2026 r. tę niezwykłą przestrzeń, niedostępną przez ponad 150 lat, będzie można zwiedzić z przewodnikiem za symboliczne 5 zł.
Kotłownia Wschodnia, dziś część Hydropolis, to prawdziwe serce dawnych wrocławskich wodociągów. To właśnie tutaj 1 sierpnia 1871 roku uruchomiono nowoczesny system zaopatrzenia miasta w wodę. Projekt przygotował angielski inżynier John Moore, a jego realizację i charakterystyczny styl architektoniczny nadał Carl Zimmermann.
Przez dekady obiekt pozostawał zamknięty dla zwiedzających. Po wpisaniu do rejestru zabytków i przeprowadzeniu gruntownej rewitalizacji ponownie zachwyca:
odrestaurowanym kominem,
detalami architektonicznymi,
unikatowymi rozwiązaniami technicznymi ukrytymi we wnętrzu.
Podczas zwiedzania goście zobaczą m.in.:
monumentalne elementy dawnej infrastruktury parowej,
historyczne pompy i kotły,
ślady po działaniach wojennych,
niezwykłe ujęcia wnętrza Wieży Ciśnień – prezentowane w formie filmu nagranego dronem, ukazującego m.in. spiralne żeliwne schody i zabytkowe agregaty parowe.
To rzadkie spotkanie z historią, której nie da się poznać wyłącznie z książek.
Oprowadzania z przewodnikiem odbędą się w dniach 24–25 stycznia 2026 r. o godzinach:
10:00, 12:00, 14:00, 16:00
Cena biletu: 5 zł od osoby
Limit: maksymalnie 25 osób na jedno wejście
Zakup biletów:
w kasie Hydropolis
online: link do strony www.bilety.hydropolis.pl
Dołącz do naszego newslettera! W każdy czwartek wysyłamy wam najciekawsze wydarzenia: imprezy, festiwale, koncerty.
Ogród Staromiejski
Stary Cmentarz Żydowski przy Ślężnej – Muzeum Sztuki Cmentarnej
Hala Stulecia we Wrocławiu
Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego
Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie
Stary Ratusz we Wrocławiu
Muzeum Pana Tadeusza
Centrum Historii Zajezdnia
Centrum Historii Zajezdnia
Hala sportowa IX Liceum Ogólnokształcącego
Odra Centrum
Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego
Jakość powietrza umiarkowana
Dane z godz. 17:10