Spotkanie z podróżnikiem „Laos – perła Indochin”
- TERMINY: Zakończyło się 06.07.2025 (11 miesięcy temu)
- Miejsce: Otwarta Przestrzeń Kultury
- BILETY: Wstęp wolny
FILTRUJ
Laos to fascynujący kraj, zamieszkany przez liczne mniejszości etniczne, które różnią się między sobą kulturą, językiem i stylem życia. Większość z nich żyje w trudno dostępnych rejonach – w górach oraz wzdłuż Mekongu. Ich codzienność wciąż w dużej mierze przypomina życie sprzed setek lat.
Podczas mojej ostatniej podróży miałem okazję przyjrzeć się z bliska ich zwyczajom i codzienności. Choć Laos pozostaje jednym z najmniej zurbanizowanych krajów Azji Południowo-Wschodniej, również tam można dostrzec oznaki nadchodzących zmian i coraz silniejszej ingerencji człowieka w naturalny krajobraz.
Wydaje się, że to ostatni moment, by doświadczyć autentycznego oblicza tego kraju, zanim na zawsze znikną ślady dawnych kultur i bujnej przyrody. Laos to prawdziwa perła dawnych Indochin – kraj, który potrafi oczarować każdego podróżnika. Od zachwycającej przyrody, przez kolonialne dziedzictwo architektoniczne, po bogactwo kultury buddyjskiej – każdy znajdzie tu coś, co go poruszy.
Dołącz do naszego newslettera! W każdy czwartek wysyłamy wam najciekawsze wydarzenia: imprezy, festiwale, koncerty.
Hala sportowa IX Liceum Ogólnokształcącego
Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego
Miś przy Ratuszu
Hala IASE
Dziedziniec Arsenału Miejskiego
Park Kleciński
PSZOK Ekosystem ul. Szwajcarska 15
Park Generała Andersa
Odra Centrum
Miasto Wrocław
HotSpot Beach Bar
Dom Handlowy Renoma
Jakość powietrza dobra
Dane z godz. 04:20