wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:20

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Edukacja i rozwój
  4. Wsiadaj i jedź: „Pimp my Bike” w CH Korona – kreatywny dzień dla miłośników rowerów

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Rowerowe warsztaty, dizajnerskie akcesoria, darmowy serwis i odrobina szaleństwa – tego dnia Centrum Handlowe Korona zamieni się w rowerową stolicę Wrocławia. To pierwszy w tym roku event w ramach znanej i lubianej przez mieszkańców akcji „Misja: Koroniasty”, której ambasadorem jest sympatyczny lemur Koroniasty, adoptowany przez CH Korona we wrocławskim zoo.

W godzinach od 11.00 do 19.00 centrum zaprasza na „Pimp my Bike” – miejskie wydarzenie łączące rowerowe pasje, rodzinną zabawę i kreatywne DIY. Całość odbędzie się w industrialnej scenerii z dodatkiem zieleni i neonów.

Co się będzie działo:

  • Strefa kreatywności – każdy będzie mógł nadać swojemu rowerowi nowy styl, od brokatu po mech. Dla osób bez roweru przewidziano warsztaty z tworzenia dzwonków i frędzli na kierownicę.
  • Przypinki DIY – do plecaka, kurtki lub ramy roweru. Pełna dowolność i własny styl.
  • Mini-kolejka napędzana siłą nóg – makieta dla najmłodszych i dorosłych z duszą dziecka. Stacjonarne rowery pozwolą „wykręcić” kilometry bez ruszania się z miejsca.
  • Darmowa diagnostyka roweru – specjaliści z Decathlonu wykonają bezpłatny przegląd techniczny. Wystarczy okazać aplikację Decathlon. Dodatkowo – 30% zniżki na pełen serwis w Decathlon Korona (do wykorzystania do 31 lipca 2025 roku).
  • Znakowanie rowerów – między 13.00 a 15.00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole będą znakować rowery. Należy przynieść dowód osobisty i dowód zakupu.

Wstęp wolny. Styl dowolny. Dobry humor – mile widziany.
Przyjedź, przejedź się i pomaluj swój rower brokatem – bo czemu nie?

Rower z misją – społeczna odpowiedzialność w praktyce

„Pimp my Bike” to nie tylko dobra zabawa i miejski styl życia. To także pierwszy w 2025 roku event pod patronatem Koroniastego – brand hero CH Korona, który w 2024 roku wspierał proekologiczne i prospołeczne działania na rzecz wrocławian.

Wydarzenie nawiązuje do zeszłorocznych inicjatyw promujących zdrowy styl życia i miejską mobilność przyjazną środowisku, takich jak wspólna wycieczka rowerowa.

Celem wydarzenia jest edukacja w zakresie dbania o sprzęt i ograniczania konsumpcji przez kreatywne przerabianie i naprawianie. Poprzez darmowe przeglądy techniczne, znakowanie rowerów i warsztaty upcyklingowe CH Korona zachęca do bezpiecznej, zrównoważonej i ekologicznej mobilności.

TERMINY Wsiadaj i jedź: „Pimp my Bike” w CH Korona – kreatywny dzień dla miłośników rowerów

  • Centrum Handlowe Korona

    • Dziś 17 maj
      • 10:00

Miejsce

Zobacz także