- TERMINY: Zakończyło się 17.05.2025 (1 rok temu)
- Miejsce: Arsenał Miejski: Muzeum Militariów i Muzeum Archeologiczne
- BILETY: Wstęp wolny
FILTRUJ
W średniowiecznym Arsenale Miejskim mieszczą się dwa oddziały Muzeum Miejskiego Wrocławia – Muzeum Militariów i Muzeum Archeologiczne. Podczas Nocy Muzeów dostępne będą wystawy stałe, w tym obszerna, mieszcząca się na trzech poziomach „Archeologia Śląska”. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w grze „Noc ze szkieletami”, dzięki której odkryją tajemnice dawnych pochówków.
Na wystawie archeologicznej zobaczysz kości zwierząt oraz pochówki ludzi z dawnych czasów. Podczas Nocy Muzeów otrzymasz kartę gry, dzięki której dowiesz się, w jaki sposób dawniej chowano zmarłych. Rozwiązywanie gry trwa około 20 minut.
Na dziedzińcu Arsenału Miejskiego odbędzie się koncert w wykonaniu Józefa Markockiego na lirze korbowej a ściślej lirze skrzynkowej. To instrument archaiczny, prototyp liry korbowej używanej w średniowieczu przez wędrownych pieśniarzy, gawędziarzy, zwanych potocznie dziadami. Dziadowie wędrowni cieszyli się dużym poważaniem i szacunkiem w ówczesnym społeczeństwie, z racji swoich powiązań ze światem mistycznym. Ich Pieśni często miały charakter religijny i moralizatorski.
Dołącz do naszego newslettera! W każdy czwartek wysyłamy wam najciekawsze wydarzenia: imprezy, festiwale, koncerty.
Muzeum Pana Tadeusza
Odra Centrum
HotSpot Beach Bar
Otwarta Przestrzeń Kultury
ZOO Wrocław
Hala IASE
Dom Handlowy Renoma
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego
Odra Centrum
Miasto Wrocław
Hala Stulecia we Wrocławiu
Park Lesława Węgrzynowskiego
Jakość powietrza umiarkowana
Dane z godz. 11:20