- TERMINY: Zakończyło się 21.12.2024 (1 rok temu)
- Miejsce: OP ENHEIM
- BILETY: Wstęp wolny
FILTRUJ
Rok temu, tuż po śmierci niemieckiej artystki Inge Mahn, pisarka Claudia Kühn oraz fotografka Anna Orłowska odwiedziły miejsca i spotkały się z ludźmi, z którymi rzeźbiarka była związana. Tytuł "Zupa, chleb i wino", odnosi się do nadchodzącej publikacji o Mahn, zawierającej zarówno teksty autorstwa Kühn, jak i fotografie dokumentujące codzienność artystki oraz jej obecność w nieobecności, uchwyconą przez Annę Orłowską. Podczas spotkania w OP ENHEIM będą miały miejsce przedpremierowe odczyty fragmentów tekstów, które przeczyta sama autorka.
Inge Mahn (1943-2023) żyła i pracowała w Berlinie oraz w Groß Fredenwalde. Jej prace były prezentowane na renomowanych wystawach, w tym ostatnio w Bauhaus Dessau (2020), a także w Kunstverein Braunschweig i w K21 Düsseldorf (obie w 2017 roku). Wcześniejsze wystawy obejmowały między innymi Museum Schweinfurt, Kunsthalle Kassel, MoMA PS1 w Nowym Jorku oraz documenta 5 w Kassel.
Jej prace znajdują się w zbiorach takich instytucji jak Nowa Galeria Narodowa w Berlinie, Muzeum Hirshhorna w Waszyngtonie oraz Kiasma w Helsinkach. Mahn wykładała rzeźbę, początkowo na Akademii Sztuk Pięknych w Stuttgarcie (1987-1993), a później na Kunsthochschule Berlin-Weißensee (1993-2009).
Fot. Anna Orłowska
Dołącz do naszego newslettera! W każdy czwartek wysyłamy wam najciekawsze wydarzenia: imprezy, festiwale, koncerty.
Hala IASE
Miś przy Ratuszu
Park Generała Andersa
Odra Centrum
Dom Handlowy Renoma
Miasto Wrocław
Park Kleciński
HotSpot Beach Bar
Barbara
Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego
PSZOK Ekosystem ul. Szwajcarska 15
Dziedziniec Arsenału Miejskiego
Jakość powietrza dobra
Dane z godz. 21:20