wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Edukacja i rozwój
  4. Wrocławska Akademia Lokalnych Liderów

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Na aktywnych mieszkańców i mieszkanki Przedmieścia Świdnickiego czeka 4 tysięcy złotych. To inicjatywa wrocławskiej organizacji, Stowarzyszenia Aktywizacji Społecznej TuRazem, która w ramach Wrocławskiej Akademii Lokalnych Liderów wzmacnia kompetencje liderskie i daje szansę na zrealizowanie (czasami pierwszego) projektu dla swojego osiedla. Już ponad 100 aktywnych osób z 12 osiedli we Wrocławiu ukończyło szkolenia w ramach akademii i skorzystało z szansy na zrobienie czegoś dobrego i ważnego dla swojego otoczenia i sąsiadów.

A potrzeby osiedli są bardzo różnorodne: od ławeczek sąsiedzkich, poprzez murale, koncerty, spacery, ogrody społeczne po klub gier planszowych. Najważniejsze jednak, że to mieszkańcy i mieszkanki samodzielnie przygotowują, projektują i wdrażają własną inicjatywę. Zajęcia prowadzą eksperci i ekspertki, którzy na co dzień pracują przy projektach społecznych. Udział w Akademii to wyjątkowa okazja na skorzystanie z ich wiedzy i ogromnego doświadczenia. Wśród prowadzących warsztaty znaleźli się m.in. twórcy wrocławskiego portalu informacyjnego, dyrektorka programowa Festiwalu MIASTOmovie Scrum, autorka podręcznika „Zajęcia artystyczne – zajęcia copywritingu” oraz wieloletni badacz problematyki rozwoju lokalnego i partycypacji społecznej.

Cykl spotkań obejmuje 60 godz. praktycznych warsztatów, na koniec których otrzymać można certyfikat. Aby zgłosić swój udział w projekcie wystarczy wypełnić prosty formularz znajdujący się na stronie projektu: wall.turazem.pl Formularz można również wypełnić stacjonarnie w Centrum Aktywności Lokalnej – PrzedPokój H13, znajdującym się przy ul. Hercena 13.

Zajęcia odbywają się w weekendy. Rozpoczną się 16.09. i potrwają do końca października. Udział w Akademii jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona do 15. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 10.09.2023. Projekt WALL realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG. Partnerem projektu zostały SCAL Wroclaw – Sieć Centrów Aktywności Lokalnych oraz grupa Liderzy z Przedmieścia.

Miejsce

ZDJĘCIA

Zobacz także