SZLAK ZMYSŁÓW Z KREATYWNĄ ZABAWĄ

Szlak Zmysłów z kreatywną zabawą

Kiedy dzieciaki angażują zmysły poprzez zabawę, uczą się wielu ważnych umiejętności, takich jak zdolności poznawcze (poszerzanie wiedzy), motoryka subtelna (chwytanie małych przedmiotów), motoryka duża (równowagi i chodzenie), umiejętności językowe (nauka słów), umiejętności rozwiązywania problemów (rozumowanie), umiejętności zapamiętywania (zapamiętywanie doświadczeń), umiejętności społeczne (współpraca) oraz umiejętności regulowania emocji (zarządzania i wyrażania emocji). 

2 MODUŁY:

  • 1 MODUŁ: „ZMYSŁOWE PODCHODY” Zabawa sensoryczna obejmuje warsztaty, które angażują zmysły małych dzieci. Zazwyczaj myślimy o zmysłach jako wzrok, słuch, węch, smak i dotyk, ale zmysłami są również zmysły przedsionkowe (ruch i równowaga) oraz propriocepcja (pozycja ciała). Tak, istnieje 7 zmysłów! Zabawa sensoryczna zachęca dzieci do używania wszystkich zmysłów, być może nie w tym samym czasie, ale zazwyczaj skupia się na kilku.
  • 2 MODUŁ: KREATYWNOŚĆ I ZABAWA W RUCHU, POZNANIE CIAŁA I SIEBIE. Praktyka świadomości ciała, oddechu oraz ćwiczeń pobudzających kreatywność, integrację półkul mózgu, łamigłówek i koordynacji ruchowych, zabaw z drugą osobą i w grupie. Daje nam to możliwość poznania swojego ciała, jego zakresów i możliwości. Zwiększamy czucie, uwalniamy napięcia i emocje i poznajemy anatomie w praktyce. Praca z zabawami ruchowymi i grupowymi pomaga rozbudzić element ciekawości, oraz nauczyć dzieci wspólnego działania, zaufania i obserwacji tego jak się mają z przyjmowaniem i dawaniem w interakcji z drugą osobą.

DLA KOGO JEST SZLAK ZMYSŁÓW?

  • Dla wszystkich uczestników od 4 do 10 lat z rodzicami/opiekunami.

O prowadzących:

Roksana Kaca – z potrzeby wsparcia rodzin z dziećmi stworzyła markę „SZLAK ZMYSŁÓW". Pasja powstała poprzez wspieranie najbliższych w rodzinie i w potrzebie oraz zdobycie dzięki nim doświadczenia, w postaci pozytywnych zmian w organizacji i integracji układu nerwowego.

Moje holistyczne podejście do życia ma na celu uświadamiać, inspirować, motywować do działania. To niepowtarzalna wiedza, oparta na przeżyciach codzienności. Biotechnolog, terapeuta i mama Huberta. 

KIEDY I GDZIE: 6 sierpnia (sobota), godzina 11.00-13.30 Wschodni Chillout Bar Krakowska 123, Wrocław

INWESTYCJA: 65 zł (rodzic + dziecko) W cene wliczony jest koszt materiałów i całego przygotowania. Proszę ze sobą wziąć koce, maty oraz wodę do picia i drobne przekąski.

ZAPISY: e-mail: [email protected] telefon: +48 500 132 446 (Roksana) Zastrzegamy sobie prawo odwołać zajęcia, jeśli nie zbierze się grupa! Zapraszamy znajomych i przyjaciół.

Wyślemy szczegóły e-mail. Proszę zostawić numer telefonu. 

Lokalizacja

Plac zabaw na ulicy Krakowskiej

Krakowska 2,  

Komentarze