SZLAK ZMYSŁÓW Z FIZJOTERAPEUTĄ

Szlak Zmysłów z fizjoterapeutą

Organizatorzy zapraszają dzieci z rodzicami na wyprawę, w której nie tylko jest bieganie i chodzenie oraz nauka, ale także budowanie siły, koordynacji oraz sprawności fizycznej.

Współpracujemy ze sobą i z rodzicami w celu zwiększenia pomysłów do wspierania dziecka, regulowania informacji senso - motorycznych i rozwijania kontroli ruchu wymaganego do uczestniczenia w relacjach społecznych i aktywności fizycznej. Od małego przyzwyczajamy do zdrowych nawyków! Nasze spotkanie obejmuje:

1 MODUŁ: „ZMYSŁOWE PODCHODY” Zabawa ( gra podchody z tajemniczymi ciekawostkami) sensoryczna obejmuje warsztaty, które angażują zmysły dzieci. Zazwyczaj myślimy o zmysłach jako wzrok, słuch, węch, smak i dotyk, ale zmysłami są również zmysły przedsionkowe (ruch i równowaga) oraz propriocepcja (pozycja ciała). Tak, istnieje 7 zmysłów! Zabawa sensoryczna zachęca dzieci do używania wszystkich zmysłów, być może nie w tym samym czasie, ale zazwyczaj skupia się na kilku.

2 MODUŁ: DOMEK MOCY Tym razem ostatnia stacja naszego „Szlaku zmysłów" będzie dotyczyć równowagi. Pod czujnym okiem Pani fizjoterapeutki uczestnicy bedą próbować opanować trudną sztukę chodzenia na linie zawieszonej między drzewami czyli na słynnym i wymagającym slackline. Przed ćwiczeniami opowiemy Wam czym jest tajemniczy "domek mocy", gdzie go można znaleźć i co zrobić, żeby go wzmocnić. Nasze mięśnie głębokie znajdujące się w dolnej części brzucha i przy kręgosłupie. Wzmocnimy naszą postawę, równowagę oraz koordynacje.

 Niestety w obecnych czasach, pozycja naszego ciała jest siedząca, albo leżąca dlatego Nasz „domek mocny" przestał być murowany, a stał się słomiany. Zachęcamy Was do spotkania z nami i przeżycia wspólnej przygody, która rozwinie umysł oraz ciało Waszych dzieci.

DLA KOGO JEST SZLAK ZMYSŁÓW?

Dla wszystkich uczestników od 4 do 10 lat z rodzicami/opiekunami.

O prowadzących:

  • Roksana Kaca - z potrzeby wsparcia rodzin z dziećmi stworzyła markę „SZLAK ZMYSŁÓW". Pasja powstała poprzez wspieranie najbliższych w rodzinie i w potrzebie oraz zdobycie dzięki nim doświadczenia, w postaci pozytywnych zmian w organizacji i integracji układu nerwowego. Moje holistyczne podejście do życia ma na celu uświadamiać, inspirować, motywować do działania. To niepowtarzalna wiedza, oparta na przeżyciach codzienności. Biotechnolog, terapeuta i mama Huberta.
  • Barbara Waszczak - absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wroclawiu. Przez 8 lat pracowałam jako fizjoterapeuta we Francji w szpitalu na oddzialach pediatrycznych, neurologicznych i intensywnej terapii. Pasjonatka sportu, natury i zwiedzania świata.

KIEDY I GDZIE: 7 sierpnia (niedziela) godzina 11.00 -13.30 Wschodni Chillout Bar Krakowska 123, Wrocław

INWESTYCJA: 65 zł (rodzic + dziecko), 100 zł ( rodzeństwo) *W cenę wliczony jest koszt materiałów i całego przygotowania.

ZAPISY: e-mail: [email protected] telefon: 500 132 446 (Roksana) Zastrzegamy sobie prawo odwołać zajęcia, jeśli nie zbierze się grupa! Zapraszamy znajomych i przyjaciół Wyślemy szczegóły e-mail. Proszę zostawić numer telefonu. Zapraszamy serdecznie całe rodziny!

Lokalizacja

Plac zabaw na ulicy Krakowskiej

Krakowska 2,  

Komentarze