Warsztaty - Mikrogranty 2021

Motanki z Ukrainą – cykl artystycznych warsztatów

Motanki z Ukrainą to pomysł na międzykulturowe i międzypokoleniowe otwarte warsztaty artystyczne. W trakcie czterech spotkań Ludmyla Bezusko – nauczycielka i artystka, od wielu lat zajmująca się pracą twórczą i rękodziełem – pokaże, jak wykonać tradycyjne słowiańskie lalki ludowe.

Opowie o tradycji i symbolice motanych lalek ludowych i związanych z nimi legendach. W trakcie sobotnich spotkań każdy będzie mógł wykonać swoją lalkę – motankę. Spotkania są otwarte dla wszystkich chętnych osób, będą prowadzone w czterech językach. Stworzymy atmosferę solidarności i wsparcia dla osób z Ukrainy poprzez poznawanie kultury i tradycji. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich osób, które chcą poznać historię tradycyjnych zabawek ludowych (dzieci zapraszamy z dorosłym opiekunem).

Na każde spotkanie obowiązują zapisy: [email protected] Materiały potrzebne do wykonania lalek i zabawek będą dostępne na miejscu. Warsztaty będą prowadzone w czterech językach (polskim, angielskim, ukraińskim lub rosyjskim).

Partnerem projektu jest Rada Osiedla Powstańców Śląskich. Projekt realizowany w ramach 28 Edycji Programu Mikrogranty.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Rada Osiedla Powstańców Śląskich

Gajowicka 96A,  Wrocław

Komentarze