Monotypia | warsztaty online

Monotypia – warsztaty online

Filmowe spotkania warsztatowe z Hanną Zawadzką-Woźniak poświęcone są różnym technikom plastycznym. Możecie krok po kroku je naśladować i obserwować jaki dają artystyczny efekt. Dziś dwie odmiany monotypii.

Monotypia na żelatynie <- KLIK | do trybu filmu przechodzimy klikając w tytuł.

Monotypia to technika graficzna, która pozwala na uzyskanie tylko jednej odbitki. Sprawdźcie na filmie zastosowanie żelatynowej tafli – możecie na niej malować, nakładać szablony, odciskać różne struktury. Kompozycje, które stworzycie na matrycy przeniesiecie na papier, dociskając go delikatnie dłonią. Na gotowych odbitkach możecie też rysować - piórkiem, czy kredkami! To świetne ćwiczenie na wyobraźnię! 

Więcej informacji o pracy z matrycą żelatynową zawiera -> NARZĘDZIOWNIK

Roślinna monotypia <- KLIK | do trybu filmu przechodzimy klikając w tytuł

Korzystamy z naturalnych barwników! Kwiaty (np. te lekko przywiędłe) mogą być ich świetnym źródłem. Układamy z nich kompozycję na papierze, skrapiamy fiksatywą (lub lakierem do włosów), by lepiej puściły sok, przykrywamy kolejnym papierowym arkuszem.

Teraz konieczny jest gumowy młotek i kilka solidnych uderzeń – tak jak na naszym filmie!. Rośliny rzecz jasna nie odbiją się nam idealnie, ale uzyskane odbitki są świetną inspiracją do podrysowania ich piórkiem, czy kredką.

Lokalizacja

Ośrodek Działań Twórczych Światowid

Stefanii Sempołowskiej 54A, 51-661 Wrocław

Komentarze