Brochów_fot Marcin Szczygieł

Noc Świętojańska na Brochowie

Sąsiedzkie plecenie wianków i warkoczy, osiedlowy korowód, plenerowy spektakl w parku i nocna gra terenowa – 21 czerwca zapraszamy do wspólnych obchodów Nocy Świętojańskiej na Brochowie!

Świętowanie najkrótszej nocy w roku rozpoczniemy o 19:30 zajęciami z plecenia wianków i warkoczy na terenie ogrodu Hotel Restauracja Brochów.

Następnie sąsiedzkim korowodem przejdziemy alejkami Parku Brochowskiego na miejsce spektaklu „Od Wschodu do zachodu słońca”. Przedstawienie przygotowały trzy pokolenia mieszkanek Brochowa, a jego treść powstała podczas międzypokoleniowych warsztatów. Punktem wyjścia w pracy nad przedstawieniem jest Noc Świętojańska, jednak jego celem nie jest odtworzenie tradycyjnego obrzędu, lecz autorska interpretacja najważniejszych elementów oraz konfrontacja z dzisiejszą rzeczywistością.

Wieczór zakończymy nietypową nocną grą terenową dla dzieci i dorosłych. Wspólnie szukać będziemy legendarnego kwiatu paproci!

Program wydarzeń:

  • 19:30 plecenie wianków i warkoczy w ogrodzie Hotelu Brochów
  • 21:30 korowód z ogrodu Hotelu na miejsce spektaklu w Parku Brochowskim i wspólne puszczanie wianków
  • 21:45 spektakl
  • 22:15 poszukiwania kwiatu paproci

Noc Świętojańską na Brochowie organizowana jest przez Strefę Kultury Wrocław w ramach programu Sąsiadujemy oraz Fundację Made in Brochów.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Park Brochowski

Centralna,  Wrocław

Komentarze