Gitarowy Rekord Guinnessa pobity! [DUŻO ZDJĘĆ]

Jest nowy Gitarowy Rekord Guinnessa! 7411 gitarzystów zagrało na wrocławskim Rynku „Hey Joe”. Tym samym Wrocław pobił własny rekord sprzed dwóch lat. Jednak to jeszcze nie koniec majówkowych i muzycznych atrakcji we Wrocławiu. 


Podczas tegorocznej, 16. edycji udało się pobić rekord z 2016 roku. Na wrocławskim Rynku „Hey Joe” zagrało 7411 gitarzystów – o czym oficjalnie poinformowali „ojciec” wrocławskich rekordów Leszek Cichoński i gospodarz miasta Rafał Dutkiewicz.

Gitarzyści z całej Polski i nie tylko

Ten ekstrawynik to nie tylko zasługa wrocławian, do stolicy Dolnego Śląska przyjechali bowiem miłośnicy gitary z całej Polski. Byli też goście z Europy i USA. Wśród uczestników bicia rekordu znaleźli się tak zawodowcy, jak i amatorzy – duzi i mali. 

Impreza rozpoczęła się już o 10.00. Można było słuchać w Rynku muzyki i ćwiczyć chwyty do „Hey Joe”. Pomysłodawca rekordu Leszek Cichoński, tradycyjnie, robił korepetycje z Hendrixa. Publiczność wspierali muzycy z trashmetalowej kapeli Kreator, hardrockowa supergrupa The Dead Daises, Sinfonity, czyli orkiestra symfoniczna gitar elektrycznych, i wreszcie zespół Perfect.

Bicie rekordu odbyło się punkt 16.00, a chwilę potem poznaliśmy liczbę gitarzystów, którzy brali w nim udział.

Zabawa trwa!

To jednak nie koniec muzycznych atrakcji we Wrocławiu. Perfect, Hunter i The Dead Daisies zagrają koncerty (od 17.00) na Pergoli, a Sinfonity, Lao Che i Kreator w Hali Stulecia, rozpoczynając tym samym 3-Majówkę.

Gitarowy Rekord Guinnessa

Gitarowy Rekord Guinnessa

Koncert / Eventy / W plenerze / Blues / Show / Dla wszystkich
Termin od 27 kwietnia 2018 17:00 do 1 maja 2018 23:59

Miejsce Rynek we Wrocławiu

Bijemy rekord z Dreznem

Na placu przed drezdeńskim klubem Scheune już od pięciu lat fani Jimiego Hendrixa i gitarzyści amatorzy spotykają się, by zagrać wspólnie utwór Hey Joe. Tak samo zrobili 1 maja.

Czytaj też: Wrocław i Drezno już od 5 lat biją razem gitarowy rekord Guinnessa

Specjalna komunikacja na Gitarowy Rekord Guinnessa

Majówka: ograniczony dostęp do Pergoli i dodatkowa komunikacja do ZOOZgłoś uwagę