Światowe Igrzyska Sportowe 2017

Futboliści zaczynają przygotowania do The World Games 2017

Reprezentacja Polski w futbolu amerykańskim przedstawiła plany przygotowań zespołu w roku 2015. To element długofalowego projektu, które punktem kulminacyjnym ma być występ biało-czerwonych na 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017.

  • Futbol amerykański

    Reprezentacja Polski w futbolu amerykańskim zaczyna przygotowania do The World Games / fot. COD Newsroom, flickr.com


Powołania do szerokie kadry, która będzie trzonem reprezentacji przez najbliższe trzy lata zostaną ogłoszone w piątek, 16 stycznia. Po zakończeniu ubiegłego sezonu sztab trenerski kadry zbierał ankiety z rekomendacjami od klubów. W sumie na apel o współpracę odpowiedziały 23 zespoły w tym m.in. Panthers Wrocław.

– Dziękuję trenerom, którzy poświęcili swój czas, aby pomóc nam w wyborze najlepszych zawodników. Selekcja graczy to trudne zadanie i wraz z pozostałymi trenerami staramy się wykonać je jak najlepiej. Zawodnicy, którzy nie otrzymali powołania, ponieważ ich trenerzy nie wypełnili ankiety, będą mieli szansę podczas try-outu – powiedział trener główny reprezentacji Maciej Cetnerowski.

Przygotowania rozpoczną się od zgrupowania, które odbędzie się w dniach 13-15 lutego 2015 r. w Spale. Poprzedzi je try-out w dniu 12 lutego. Dopuszczeni zostaną do niego zawodnicy, którzy do 30 stycznia wyślą zgłoszenie wraz z rekomendacją trenera głównego. na adres d.jaroszewska@plfa.pl. Udział w try-oucie jest odpłatny - opłata wpisowa wynosi 100 zł.

W ten sposób wyłoniony zostanie szeroki skład reprezentacji, która przez najbliższe trzy lata będzie się przygotowywała do The World Games. Kolejne zgrupowanie odbędzie się we wrześniu, a rok przygotowań zostanie zakończony zgrupowaniem w grudniu.

Przygotowania reprezentacji do The World Games 2017 są jednym z naszych priorytetów. To ogromne przedsięwzięcie pod względem sportowym i logistycznym. Nasze wieloletnie działania prowadzące do zawiązania ścisłej współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki procentują, nie tylko w kontekście kadry narodowej, ale także projektów młodzieżowych. Naszym zamiarem i dążeniem jest stworzenie kadrowiczom takich warunków, na jakie zasługują reprezentanci naszego kraju – powiedział prezes Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego Jędrzej Stęszewski.

Zawodnikom zakwalifikowanym do szerokiego składu zostaną pokryte koszty noclegów, wyżywienia, obiektów treningowych i opieki fizjoterapeutycznej podczas zgrupowań oraz meczów, a także ubezpieczenia na czas zgrupowań i meczów. Po stronie zawodników pozostaną koszty dojazdów oraz jednorazowa opłata administracyjna w wysokości 100 zł.

Więcej o przygotowaniach.Zgłoś uwagę