Fresenius otworzył Centra Usług Wspólnych we Wrocławiu

300 osób w ciągu dwóch lat znajdzie pracę w otwartych dziś dwóch Centrach Usług Wspólnych, medycznych spółek Fresenius Medical Care oraz Fresenius Kabi. Centra będą świadczyć usługi finansowe i księgowe.

  • otwarcie

    Moment uroczystego otwarcia

  • Fresenius otworzył Centra Usług Wspólnych we Wrocławiu

    Fresenius otworzył Centra Usług Wspólnych we Wrocławiu, fot. mat. prasowe

  • Fresenius otworzył Centra Usług Wspólnych we Wrocławiu

    Fresenius otworzył Centra Usług Wspólnych we Wrocławiu, fot. mat. prasowe


Fresenius Medical Care oraz Fresenius Kabi to spółki będące częścią międzynarodowej grupy Fresenius, działającej w obszarze ochrony zdrowia. W czwartek, 9 kwietnia, w budynku biurowym przy ul. Białoskórniczej otwarto ich dwa centra usług wspólnych. Będą świadczyć usługi finansowe i księgowe dla spółek ze swoich obszarów biznesowych. Oba centra zamierzają zatrudnić łącznie około 300 osób w ciągu najbliższych dwóch lat. Pracę znajdą osoby z dobrą znajomością języków obcych oraz doświadczeniem w obszarze finansów i księgowości.

– Jestem bardzo dumny z tego, że Fresenius wybrał Wrocław jako centralną lokalizację dla swoich międzynarodowych Centrów Usług Wspólnych w Europie. Fresenius jest ważnym graczem na światowym rynku usług medycznych z dużymi perspektywami wzrostu. Nowe centra stworzą stabilne miejsca pracy we Wrocławiu, oferując bardzo atrakcyjne warunki zatrudnienia w międzynarodowym środowisku – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Fresenius we Wrocławiu otworzył centra usług wspólnych

W Polsce Fresenius Medical Care Polska zaopatruje szpitale i stacje w całym kraju od blisko 30 lat. Fresenius Medical Care jest dostawcą produktów i usług dla pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek. Fresenius Kabi to globalna firma, produkująca niezbędne dla ratowania życia leki oraz urządzenia medyczne przeznaczone do infuzji, transfuzji i żywienia klinicznego. Obie firmy są obecne w Polsce. Fresenius Kabi ma fabryki w Kutnie i Błoniu pod Wrocławiem oraz jednostkę sprzedażową w Warszawie. Polska siedziba Fresenius Medical Care znajduje się w Poznaniu, skąd koordynowana jest praca ponad siedemdziesięciu stacji dializ w Polsce. Stacje te są zarządzane przez spółkę Fresenius Nephrocare Polska. Grupa Fresenius ma obecnie w Polsce ponad 2800 pracowników.

Fresenius jest międzynarodową grupą działającą w obszarze ochrony zdrowia oraz opieki szpitalnej i domowej nad pacjentami. W 2014 roku Fresenius miał 23 miliardy euro przychodu i zatrudniał ponad 210 tys. pracowników w ponad 100 krajach świata.Zgłoś uwagę