Światowe Igrzyska Sportowe 2017

Flaga The World Games 2017 ruszyła w drogę

Odwiedzi wszystkie wrocławskie szkoły

  • Logo The World Games 2017

  • Pokaz z okazji przekazania flagi The World Games

    fot. UM Wrocław

  • Rafał Dutkiewicz wpisuje się do pamiątkowej księgi

    fot. UM Wrocław

  • Rafał Dutkiewicz przemawia w SP nr 72

    fot. UM Wrocław


Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz przekazał w środę flagę The World Games 2017 dyrektor Sportowej Szkoły Podstawowej nr 72 przy ul. Trwałej Bogumile Kopackiej- Gajec.

Tym samym rozpoczęła się wędrówka flagi przez wszystkie wrocławskie szkoły, która zakończy się przed samymi igrzyskami w sierpniu 2017 roku.

- Zaszczytem jest to, że ta impreza jest we Wrocławiu, a tournee flagi zaczyna się właśnie od naszej szkoły. Musieliśmy się bardzo starać, żeby zdążyć z przygotowaniami, bo o tym, że jako pierwsi otrzymamy flagę, dowiedzieliśmy się kilka tygodni temu - powiedziała Kopacka-Gajec.

Szkoła przygotowała się jednak pod każdym względem wspaniale. Już od drzwi uczestnikom służyły pomocą uczennice-wolontariuszki. Sala, w której doszło do przekazania flagi, zostatała odświętnie przystrojona, a wśród zaproszonych gości był m. in. absolwent placówki, były wicemistrz świata w podnoszeniu ciężarów, a obecnie wiceprezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Mariusz Jędra.

Uroczystego przekazania flagi dokonał prezydent Wrocławia. – Jeśli chodzi o ilość uczestników i widzów, to The World Games są większe niż zimowe igrzyska olimpijskie. W Cali zmagania sportowców obserwowało 480 tysięcy osób, a udział w zawodach wzięło około 4000 zawodników. Mamy nadzieję, że we Wrocławiu jednych i drugich będzie jeszcze więcej. Powinniśmy być dumni, bo rywalizacja o organizację tej imprezy była bardzo trudna. Na koniec wygraliśmy ze stolicą Węgier, Budapesztem, a dużo wcześniej odpadła Moskwa i Kapsztad - mówił Dutkiewicz.

Prezydent wpisał się do księgi pamiątkowej i przymierzył kask do lacrosse'a. - To szkoła  sportowa o bardzo dużych osiągnięciach. Wiedzieliśmy, że wychowała wielu sportowców i to nie pozostało bez wpływu na nasz wybór. Rozpoczęliśmy od tych, którzy już coś potrafią i gdzie uprawia się też dyscypliny, które będą rozgrywane w trakcie igrzysk World Games - wyjaśniał Dutkiewicz.

Flaga The World Games ma trafić do wszystkich wrocławskich szkół, nie jest także wykluczone, że niektóre placówki odwiedzi nawet dwukrotnie. – Chodzi nam nie tylko o położenie większego nacisku na zdrowy tryb życia, na kontakt ze sportem, ale także o promocję imprezę, która już za cztery lata odbędzie się w naszym mieście - zakończył prezydent Wrocławia.

Andrzej LewandowskiZgłoś uwagę