4-5 czerwca Festiwal Wolności [PROGRAM]

Obchodzimy w tym roku 100-lecie niepodległości oraz kolejną rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów. Chcielibyśmy, by był to dla nas czas nie tylko refleksji nad tym, co minione, ale również radości z tego, ile udało nam się osiągnąć, i wspólnej dyskusji o tym, jak wiele jeszcze przed nami.


Z tej okazji w dniach 4 i 5 czerwca 2018 przygotowaliśmy dla Państwa Festiwal Wolności, a w jego ramach wiele atrakcji.

Przy „okrągłym” stole i wspólnym śniadaniu – przyrządzonej przez Roberta Makłowicza jajecznicy, bułeczkach i kawie – wraz z prezydentem Wrocławia przeniesiemy się do roku 1989, by przypomnieć uczestnikom wydarzeń i opowiedzieć tym, którzy tych czasów nie pamiętają, jak w naszym mieście wyglądało wkraczanie Polski na drogę ku demokracji.

By zamanifestować naszą radość, wyruszymy – wraz z paradą pojazdów – z Rynku w kierunku ul. Granicznej, gdzie nastąpi uroczyste odsłonięcie tablic z nazwami Ronda 4 Czerwca 1989 r. i ul. Zbigniewa Brzezińskiego, a po południu weźmiemy udział w panelu dyskusyjnym „Co Polska dała światu?”.

We wtorek, 5 czerwca, zapaszamy na Forum Festiwalu Wolności (program poniżej, link do rejestracji na Forum TUTAJ). Wśród zaproszonych gości we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia obecni będa m.in byli prezydenci: Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski czy Stanisław Szuszkiewicz, a także były polski premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Program

Udział w Forum Festiwal Wolności jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o rejestrację na wydarzenie TUTAJ lub o kontakt z Convention Bureau Wrocław (festiwal@convention.wroclaw.pl). Liczba miejsc jest ograniczona!

Festiwal Wolności

Festiwal Wolności

Wykład / W plenerze / Konferencje / Akcje społeczne / Dla wszystkich
Termin od 4 czerwca 2018 do 5 czerwca 2018

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Wierzymy, że festiwal, który dla Państwa przygotowaliśmy, stanie się okazją, by w gronie naszych bliskich, sąsiadów i znajomych w radosnym nastroju wspominać wyjątkowe dla każdego Polaka wydarzenia – odzyskanie przez Polskę niepodległości i pierwsze częściowo wolne wybory.

Mamy nadzieję, że będzie też zachętą, by zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad przyszłością naszej demokracji, nad przyszłością demokracji w Europie i na świecie oraz nad tym, jak wielką rolę w jej kształtowaniu odgrywa każdy z nas. 

Zgłoś uwagę