Festiwal 3-Majówka odwołany. Ale niektóre gwiazdy wystąpią jesienią

Bardzo wyczekiwane przez wrocławian i turystów trzydniowe święto muzyki na wrocławskiej Pergoli w tym roku się nie odbędzie z powodu zagrożenia epidemicznego. Ale organizatorzy nie załamują rąk i pocieszają fanów, że część koncertów (Sisters of Mercy, Apocalyptica, Peter Hook & The Light) udało się przełożyć na późne lato i wczesną jesień, a wtedy gwiazdy zagrają w Hali Stulecia. 

  • 3-Majówka została odwołana, ale niektóre koncerty udało się zorganizować ponownie, w innym terminie


Na stronie internetowej 3-Majówki hasło „Spotkajmy się we Wrocławiu” wciąż jest aktualne, bo choć nie uda się zobaczyć 1-3 maja to niektóre koncerty udało się przesunąć w czasie i będzie można się na nie wybrać.

Koncerty 3-Majówki jesienią

Epice, metalowej formacji z Rotterdamu już wkrótce stuknie dwadzieścia lat (w 2002 roku nagrali debiutancki album). Świetnie czują się zarówno w klimatach metalowych, ale sięgają też po inspiracje muzyką arabską, celtycką, a nawet chińską, lubią wyzwania symfoniczne. Grupę tworzą wokalistka Simone Simmons, gitarzysta Mark Jansen, klawiszowiec Coen Janssen, perkusista Ariën Van Weesenbeek, drugi gitarzysta Isaac Delahaye i basista Rob Van Der Loo.

Korpiklaani mają na koncie dziesięć albumów, sformowali się pod koniec lat 90., grają folk-metal, a organizatorzy koncertu piszą o nich, że Finowie są odpowiedzią na pytanie, co by było, gdyby starożytni Saamowie zaczęli grać na elektrycznych gitarach. Liderem grupy jest Jonne Järvelä, znany z jolkowania, szamańskiego śpiewu Saamów, ludu zamieszkującego Laponię.

W tym roku The Sisters of Mercy świętują 40-lecie istnienia. Trudno wręcz uwierzyć, że formacja ma wciąż tych samych muzyków, nagrała tylko trzy albumy, a fani na całym świecie wciąż są spragnieni ich koncertów. Na scenie w Hali Stulecia zobaczymy, rzecz jasna, wokalistę Andrew Eldritcha i perkusistę Dr Avalanche. Wrażenia pod wysokim napięciem – gwarantowane!

Peter Hook, basista słynnej formacji Joy Division, ale też zespołu New Order podczas koncertu, wspólnie z grupą The Light, zagra utwory z obydwu albumów Joy Division – „Unknown Pleasures” i „Closer”. Okazją jest fakt, iż w maju tego roku przypada 40. rocznica śmierci Iana Kevina Curtisa, wokalisty i autora tekstów Joy Division. Dla fanów rzecz nie do przegapienia!

Najpierw grali klasykę jako studenci helsińskiej Akademii Sibeliusa, ale potem zapragnęli dać węcej czadu i założyli zespół, a trzy lata po tym fakcie nagrali album „Plays Metallica By Four Cellos" z utworami Metalliki w aranżacji na cztery wiolonczele. Po 24 latach Finowie mogą się pochwalić dziewięcioma płytami, z czego ostatnia z nich „Cell-0” to najnowsze dzieło, a zarazem, jak piszą organizatorzy koncertu, powrót do korzeni i pierwszy od prawie dwóch dekad czysto instrumentalny materiał. W Hali Stulecia wiolonczeliści zagrają swoje the best of z 24 lat działalności.

Najpierw Gitarowy Rekord Guinnessa, ale online

Od lat częścią 3-Majówki był zawsze Gitarowy Rekord Guinnessa, ale dziś, kiedy ruszyły przygotowania do transmisji online, wiadomo, że w tym roku, z wielu powodów rekord będzie wyjątkowy.

Pierwszym jest sytuacja epidemiczna, która uniemożliwiła spotkanie gitarzystów na wrocławskim rynku. Drugim – przypadająca w tym roku 50. rocznica śmierci Jimmiego Hendrixa, wybitnego amerykańskiego gitarzysty, wokalisty i kompozytora, który na zawsze zmienił oblicze muzyki rockowej. Trzecim – fakt, że gitarowy rekord świata sześciostrunowcy ustanowią, po raz pierwszy, w zupełnie nowy sposób – grając przed monitorami swoich komputerów, a śledząc transmisję z Wrocławia.

Więcej: Gitarowy Rekord Guinnessa online

Zwroty biletów na 3-Majówkę 

Zakupione bilety oraz karnety na 3-Majówkę 2020 można zwracać w miejscu ich zakupu. W celu dokonania zwrotu należy skontaktować się z dystrybutorem w sposób wskazany na stronie, poprzez którą były nabywane bilety. Zgodnie z regulaminem sprzedaży, bilety można zwracać nawet po terminie planowanej imprezy – o zwrot pieniędzy możecie więc Państwo wystąpić w dogodnym dla siebie momencie.

Bilety na nowe terminy koncertów 3-Majówkowych gwiazd pojawią się już wkrótce u dystrybutorów. Zgłoś uwagę