Ferie z Paszportem Młodego Odkrywcy

Poszukiwanie krasnali, przejażdżki zabytkowymi tramwajami, labirynt, piracki statek, wioska hobbitów czy kosmiczny plac zabaw – to wszystko czeka na najmłodszych, na świeżym powietrzu, na terenie Wrocławia. Atrakcje te ma dzieciom przybliżyć wydany właśnie Paszport Młodego Odkrywcy.


Paszport Młodego Odkrywcy to publikacja dla najmłodszych, która przybliży atrakcje i historię Wrocławia. Dzięki atrakcyjnej grafice i wielu cennym informacjom, pokazuje stolicę Dolnego Śląska w taki sposób, aby zainteresować dzieci i młodzież, a ich rodzicom dać gotowy plan na zwiedzanie miasta.

W Paszporcie oprócz miejsc znanych i lubianych, jak wrocławskie zoo, Hydropolis czy aquapark, znajduje się także bogata oferta miejsc mniej wypromowanych, jak np. samolotowy plac zabaw, park Brochowski i jego labirynt, park linowy, wodny plac zabaw czy wyjątkowe muzeum przyrodnicze.

Licencja na odkrywanie

Pomysłodawcami i autorami Paszportu Młodego Odkrywcy są Agnieszka i Mariusz Majewscy, prowadzący również bloga podróżniczego „Ahoj przygodo!”.

– Pomysł na tę publikację wziął się, jak to zwykle bywa, z życia i z własnej potrzeby – twierdzą państwo Majewscy. – Jako rodzice dwóch chłopców w wieku przedszkolno-szkolnym szukaliśmy inspiracji na kolejne wycieczki po Wrocławiu. Jednocześnie chcieliśmy, by każda z tych wypraw coś wnosiła, dawała wiedzę, ale także ciekawe zadania, które również w paszporcie umieściliśmy. Wszystkie miejsca w przewodniku sprawdziliśmy osobiście i widzieliśmy, jaką radość sprawiło dzieciom ich odkrywanie. A przecież wiemy, że dzieci to najbardziej wymagający odbiorcy.

Większość atrakcji na świeżym powietrzu

Pomysł przewodnika dla dzieci został doceniony przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, który dofinansował projekt i bezpłatnie dystrybuował będzie część nakładu tej publikacji. Paszporty są do zdobycia m.in. w punktach Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej we Wrocławiu.

– Wielką zaletą przewodnika jest fakt, iż większość atrakcji to miejsca na świeżym powietrzu, co w dzisiejszej sytuacji ma kluczowe znaczenie – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. – Wrocław kryje w sobie ogrom atrakcji, a ta publikacja pozwala odkrywać miasto po swojemu, w dowolnej kolejności i zgodnie z zainteresowaniami, udowadniając tym samym, że Dolny Śląsk to region nie tylko piękny, ale przede wszystkim przyjazny całym rodzinom.Zgłoś uwagę