Europejskie Nagrody Filmowe. Gwiazdy we Wrocławiu

Na placu Wolności trwa przygotowywanie wnętrza specjalnego ogrzewanego namiotu, w którym gwiazdy Europejskich Nagród Filmowych w sobotni wieczór (od godz. 18.15) przejdą po czerwonym dywanie i będą pozowały do zdjęć fotoreporterom. Łowcy autografów mogą mieć utrudnione zadanie, bo kontaktu z aktorami raczej nie będzie, ale kinomani wciąż mogą kupić bilety na transmisję z gali w Kinie Nowe Horyzonty i spotkania z twórcami nominowanych filmów. Do Wrocławia przylecial już Pierce Brosnan.

 • europejskie nagrody filmowe

  Namiot dla gwiazd przed Narodowym Forum Muzyki

 • europejskie nagrody filmowe

  Namiot dla gwiazd przed Narodowym Forum Muzyki

 • europejskie nagrody filmowe

  We wnętrzu namiotu jest przygotowywane przejście dla gwiazd z czerwonym dywanem, stanowiska dla dziennikarzy i fotoreporterów

 • europejskie nagrody filmowe

  Z namiotu gwiazdy przejdą do gmachu Narodowego Forum Muzyki na uroczystą galę wręczenia Europejskich Nagród Filmowych

 • Pierce Brosnan Wrocław

  fot.https://www.facebook.com/airport.wroclaw/


RELACJA NA ŻYWO - Gala Europejskich Nagród Filmowych

Transmisja gali w Nowych Horyzontach

Kinomani, którzy chcą uczestniczyć w wydarzeniach związanych z Europejskimi Nagrodami Filmowymi mają do wyboru sporo opcji. Przede wszystkim mogą przyjść do Kina Nowe Horyzonty na transmisję z gali odbywającej się w Narodowym Forum Muzyki. Start w sobotę 10 grudnia o 19.30. Bilet kosztuje 10 zł (wliczony jest także poczęstunek), miejsc w największej sali nr 1 nie zabraknie. Dla spragnionych ciekawostek polecamy także Twittera ESK 2016, gdzie na bieżąco będą pojawiać się wieści z czerwonego dywanu.

Transmisja ceremonii przyznania Europejskich Nagród Filmowych 2016 z NFM

Transmisja ceremonii przyznania Europejskich Nagród Filmowych 2016 z NFM

Transmisja / Wydarzenie kinowe / ESK
Termin 10 grudnia 2016 19:30

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Spotkania z artystami

We Wrocławiu jest już Wim Wenders, niemiecki reżyser m.in. „Lisbon Story”, „Piny” i przewodniczący Europejskiej Akademii Filmwoej.  W czwartek po mieście oprowadzał go prezydent Rafał Dutkiewicz. Filmowiec odwiedził Nadodrze, gdzie podziwiał mural - dzieło mieszkańców i artystów - przy ul. Roosevelta. Fotografował i oglądał także Ostrów Tumski. 

Dla miłośników dobrego europejskiego kina zaplanowano szereg spotkań. Wprawdzie na to z udziałem Pierc'a Brosnana zabrakło już biletów, ale na wszystkie pozostałe można jeszcze zakupić bilet. Warto się skusić, bo o filmach będą opowiadać m.in. brytyjski reżyser Ken Loach (laureat Złotej Palmy w Cannes za obraz „Ja, Daniel Blake”), niemiecki reżyser Wim Wenders, francuski reżyser i scenarzysta Jean-Claude Carrière, czy irlandzki reżyser Lenny Abrahamson (twórca nagrodzonego Oscarem „Pokoju”). O gwiazdach na ENF przeczytacie w Gwiazdy na wręczeniu Europejskich Nagród Filmowych.

Europejskie Nagrody Filmowe – pokazy filmów nominowanych i spotkania z gośćmi

Europejskie Nagrody Filmowe – pokazy filmów nominowanych i spotkania z gośćmi

Wydarzenie kinowe / ESK
Termin 10 grudnia 2016 od 09:30 do 22:00

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Seans filmu „Toni Erdmann”

Na zwycięski film kinomani mogą wybrać się w niedzielę 11 grudnia o godzinie 11.00.

Utrudnienia w ruchu

Od czwartku 8 grudnia do niedzieli 11 grudnia na ulicy Modrzejewskiej będzie obowiązywał zakaz postoju, zarówno po stronie hotelu Monopol jak i po stronie Opery Wrocławskiej.

Zgłoś uwagę