To oni w maju "rozkręcali" Wrocław

European Cycling Challenge 2015 to już 4. edycja rowerowej rywalizacji, do której stanęły miasta z całej Europy. Rywalizacja trwała przez cały maj. Wrocław w tym czasie "wykręcił" blisko 335 tysięcy kilometrów i zajął wysokie, drugie miejsce. W ramach Europejskiego Wyzwania Rowerowego odbyła się również wrocławska rywalizacja firm i uczelni. W piątek nagrodzono najlepsze z nich.

 • Nagrody rowerowego wyzwania we Wrocławiu

  W piątek 19 czerwca nagrodzono najlepsze firmy, uczelnie i wrocławian, którzy przejechali dla miasta najwięcej kilometrów.

 • Prezydent Rafał Dutkiewicz i wrocławska Rada Rowerowa

  W sumie dla stolicy Dolnego Śląska kręcili studenci z 13 wrocławskich szkół wyższych i pracownicy 94 firm.

 • Prezydent Rafał Dutkiewicz wręcza nagrodę

  Nagrodzono również osoby indywidualne, czyli studenta i pracownika, którzy sami przejechali najwięcej kilometrów. Rowerowym studentem roku Marek Obodziński.

 • przyznanie nagród w europejskim wyzwaniu rowerowym

  a rowerowym pracownikiem roku został Paweł Suś

 • Serwis Rowerlover przygotował nagrodę spacjalną

  Zwycięzca otrzymał piękny rower przygotowany przez serwis Rowerlover

 • Nagrody dla najbardziej rowerowej uczelni i firmy z Wrocławia

  W rywalizacji firm pierwsze miejsce zajęła drużyna Santander Consumer Bank, która przejechała w sumie 17 282 km. W rywalizacji uczelni bezkonkurencyjną okazała się być Politechnika Wrocławska, której drużyna przejechała 36 247 km.

 • To jednak nie koniec "przesadzania" wrocławian na rower! Nadal bowiem trwa kampania Kocham Wrocław, wybieram rower.

 • Z początkiem czerwca ruszyła pełna wersja serwisu wybieramrower.org, na którym znajdują się publikacje stworzone przez wrocławian jeżdżących rowerem codziennie specjalnie z myślą o tych, którzy dopiero rozważają przesiadkę.


W maju do szkoły, pracy, na zakupy lub do znajomych dojeżdżaliśmy rowerami! W tym roku po raz pierwszy Wrocław wziął udział w European Cycling Challenge, czyli rywalizacji miast z całej Europy w ilości przejechanych na rowerze kilometrów. Na wynik Wrocławia mógł pracować każdy, wystarczy, że w maju przesiadł się na rower i za pomocą specjalnej aplikacji rejestrował przejechane kilometry.

335 tysięcy kilometrów po Wrocławiu

Tegoroczna edycja Wyzwania była ogromnym sukcesem dla wszystkich pięciu polskich miast biorących w nim udział – najlepszy okazał się Gdańsk, zwyciężając rywalizację z 451,533 przejechanych kilometrów na koncie. Na podium znalazł się również Wrocław z wynikiem 334,462 kilometrów i Warszawa – 193,556 kilometrów. Łódź zajęła 6, a Gdynia 11 miejsce. Łącznie wszystkie europejskie miasta przejechały ponad 2 mln kilometrów.

Oprócz głównej rywalizacji we Wrocławiu ścigały się również między sobą firmy i uczelnie. W sumie dla stolicy Dolnego Śląska kręcili studenci z 13 wrocławskich szkół wyższych i pracownicy 94 firm. Ci pierwsi przejechali dla Wrocławia blisko 85 tysięcy kilometrów, a firmy niemal 185 tys. km.

Najbradziej rowerowe firmy i uczelnie Wrocławia:

W piątek 19 czerwca nagrodzono najlepsze firmy, uczelnie i wrocławian, którzy przejechali dla miasta najwięcej kilometrów. W rywalizacji firm pierwsze miejsce zajęła drużyna Santander Consumer Bank, która przejechała w sumie 17 282 km. W rywalizacji uczelni bezkonkurencyjną okazała się być Politechnika Wrocławska, której drużyna przejechała 36 247 km. Nagrodzono również osoby indywidualne, czyli studenta i pracownika, którzy sami przejechali najwięcej kilometrów. Rowerowym pracownikiem roku został Paweł Suś, a rowerowym studentem roku Marek Obodziński.

Rywalizacja firm:

I miejsce: Santander Consumer Bank - 17 282 km

II miejsce: Capgemini - 13 629 km

III miejsce: Nokia Wrocław - 12 531 km

Rywalizacja uczelni:

I miejsce: Politechnika Wrocławska - 36 247 km

II miejsce: Uniwersytet Wrocławski - 16 444 km

III miejsce: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu - 11 614 km

To jednak nie koniec "przesadzania" wrocławian na rower! Nadal bowiem trwa kampania Kocham Wrocław, wybieram rower. Z początkiem czerwca ruszyła pełna wersja serwisu wybieramrower.org, na którym znajdują się publikacje stworzone przez wrocławian jeżdżących rowerem codziennie specjalnie z myślą o tych, którzy dopiero rozważają przesiadkę. Na chętnych czekają również zajęcia Wyższej Szkoły Rowerowej Jazdy, spot oraz liczne nagrody w konkursach.

Więcej: Kocham Wrocław, wybieram rowerZgłoś uwagę