ESK 2016: Festiwal Literatury dla Dzieci. Ruszyły zapisy

W programie ESK 2016 literatura zajmuje jedno z najważniejszych miejsc, a do czytania zachęcać warto przede wszystkim najmłodszych. Temu służy świetnie zaprogramowany Festiwal Literatury dla Dzieci, który potrwa od 31 maja do 5 czerwca. Młodzi fani spotkają się z autorami książek dziesięcych, wezmą udział w warsztatach i poznają tytuł Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci. Zgłoszenia są bezpłatne i można się rejestrować od wtorku 26 kwietnia.


Aby zarejestrować się na wydarzenia Festiwalu Literatury dla Dzieci wystarczy (kiedy są to indywidualne zgłoszenia) podać imię, nazwisko, wiek dziecka, namiary na jego opiekuna, a także wyszczególnić miasto (bo swoje edycje mają również Warszawa, Kraków i Gdańsk) i wydarzenia, na które chcielibyśmy zapisać dziecko. W przypadku zgłoszeń zbiorowych potrzebna jest dodatkowo pieczątka dyrektora placówki, z której przyjdą dzieci. Wszystkie szczegóły i formularz znajdziecie na stronie Festiwalu Literatury dla Dzieci.

Warto się spieszyć, bo na niektóre zajęcia (np. kaligrafii w nowym Muzeum Pana Tadeusza, albo warsztaty pszczelarskie w Muzeum Etnograficznym) ilość miejsc jest ograniczona. Poza tym warto przyjść też na spotkania z pisarzami, Martinem Widmarkiem, autorem „Biura detektywistycznego Lassego i Mai”, czy Brandonem Mullem, autor „Baśnioboru”.

Festiwal Literatury dla Dzieci 2016

Festiwal Literatury dla Dzieci 2016

Literatura / ESK
Termin od 31 maja 2016 do 5 czerwca 2016

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

O Festiwalu Literatury dla Dzieci przeczytacie także w ESK 2016: Festiwal Literatury dla Dzieci – zagłosuj na najlepszą książkę dla dzieci.Zgłoś uwagę