Można już korzystać z e-Czytelni. W ofercie 9 tys. bezpłatnych książek

Na Wrocławskiej Platformie Edukacyjnej można bezpłatnie skorzystać z gigantycznych cyfrowych zbiorów. Dostępnych jest 9 tys. tytułów, a wśród nich lektury szkolne (jak choćby „Katarynka” i „Mały książę”), teksty naukowe, popularnonaukowe, dydaktyczne, ale również literatura piękna (m.in. „Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk), młodzieżowa, fantastyka, a wreszcie książki do nauki języków obcych, podręczniki, atlasy, mapy świata i wiele innych.

  • W zasobach e-Czytelnii jest 9000 wydawnictw, w tym powieść noblistki Olgi Tokarczuk/fot. pixabay/mohamed_hassan


– E-Czytelnia to nowy projekt na etapie pilotażu, przyglądamy się jak działa i będziemy go nadal rozwijać, tak by zasoby czytelni były coraz większe a korzystanie z niej coraz wygodniejsze – tłumaczy Marcin Miedziński, zastępca dyrektora Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych Urzędu. 

Z e-Czytelni mogą korzystać Użytkownicy Wrocławskiej Platformy Edukacyjnej. To moduł Wrocławskiego Systemu Bibliotek Szkolnych. WSBS unowocześnia teraz ofertę bibliotek szkolnych i dopasowuje ją do potrzeb współczesnych czytelników udostępniając im bezpłatnie tysiące książek i innych wydawnictw.  

Zasoby internetowej czytelni pochodzą z platformy IBUK Libra oraz Wolnych Lektur i mogą być dostępne w różnych formatach tekstowych (ePUB, MOBI, PDF, TXT, FB2) a część także jako audiobooki (MP3, OGG VORBIS).

Jak korzystać z e-Czytelni

Wystarczy dostęp do internetu i wejście w przeglądarkę stron internetowych (niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego czy urządzenia).

Jak korzystać z e-Czytelni. Instrukcja

Najłatwiej jest zalogować się do Wrocławskiej Platformy Edukacyjnej https://pe.edu.wroclaw.pl za pomocą tego samego konta, z którego uczniowie i nauczyciele korzystają w czasie lekcji, a następnie przejść do zakładki e-Czytelnia.

Wyszukiwarka tytułów

W e-Czytelni znajdziemy wyszukiwarkę, za pomocą której można znaleźć potrzebny tytuł. Można wyszukiwać interesujące tytuły na wybranej platformie (IBUK Libra, Wolne Lektury), po autorze, tytule książki, serii lub temacie.

Przy wyszukaniu po tytule np. „Mały Książę”, katalog odnajduje 3 pozycje: Aby otworzyć e-book należy kliknąć w TYTUŁ wybranej pozycji, a następnie wybrać opcję PRZEJDŹ DO ŹRÓDŁA.

Osobista półka

Wybraną książkę w IBUK Libra można umieścić na swojej osobistej półce, aby mieć do niej szybki i łatwy dostęp. Książka otwiera się w nowej karcie.

Po zakończeniu czytania wychodzimy zamykając kartę.

Dodatkowe zalety korzystania z IBUK Libry, z której zasobów korzysta e-Czytelnia to tworzenie własnej e-półki z książkami, możliwość prowadzenia notatek bezpośrednio w książce, dodawanie zakładek i tagowanie ważnych fragmentów, zakreślanie kolorami, wyszukiwanie słów i fraz, -zaawansowane przeszukiwanie treści, sprawdzanie trudnych pojęć i słów (również obcojęzycznych) w bazie wiedzy PWN (słowniki/encyklopedie), - dostosowanie układu tekstu do każdego urządzenia (komputer stacjonarny, laptop, tablet, smartfon).

Użytkownicy WPE posiadający konto czytelnika wydane w bibliotece szkoły mogą połączyć te 2 konta.Zgłoś uwagę