Dni Seniora 2017 – zgłoś kapelusz do konkursu [PRZEGLĄD]

W tym roku święto seniorów we Wrocławiu potrwa od 15 września do 13 października. W tym czasie zaplanowano szereg różnorodnych wydarzeń oraz konkursów dedykowanych seniorom. Organizatorzy jeszcze przez niecały tydzień – do 8 września – czekają na ostatnie zgłoszenia.


Podczas wrocławskich Dni Seniora nie zabraknie stałych punktów. Marsz Kapeluszy, Przegląd Chórów Senioralnych, Przegląd Małych Form Teatralnych i Kabaretów, Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Folklorystycznych, Targi Senioralne, Festiwal Filmowy Si Senior czy Igrzyska Sportowe dla Seniorów – te wydarzenia już na stałe wpisały się w kalendarz zbliżającej się imprezy.

Organizatorzy po raz kolejny zapraszają wszystkich seniorów do udziału w trzech konkursach, których rozstrzygnięcia poznamy w trakcie trwania całego wydarzenia.

Konkurs kapeluszowy

Zbliżające się Dni Seniora we Wrocławiu rozpoczną się uroczystym Marszem Kapeluszy. Z tej okazji organizatorzy przygotowali dla uczestników specjalny konkurs kapeluszowy. Dla osób, które pragną zaprezentować swoje pomysły i rękodzielnicze wytwory, Wrocławskie Centrum Seniora ogłosiło trzy kategorie konkursowe:

  • Kapeluszy kreatywny,
  • Kapelusz ekologiczny,
  • Duet kapeluszowy (może być rodzinny, np.: wnuczek i babcia, mąż i żona, syn i ojciec, bądź duet towarzyski, np.: dwie koleżanki, przyjaciele, wolontariusze).

W każdej kategorii przyznane zostaną trzy pierwsze miejsca. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zdjęcia przygotowanych kapeluszy należy nadsyłać do 8 września 2017 r. (e-mail: wcs.polanska@gmail.com, tel. 71 772 49 13) lub dostarczyć osobiście do siedziby Wrocławskiego Centrum Seniora, pl. Dominikański 6, pokój 22, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 do 15:00

Co ważne, każda osoba może zgłosić tylko jeden kapelusz. Warunkiem otrzymania nagrody jest uczestnictwo w Marszu Kapeluszy ze zgłoszonym wcześniej do konkursu kapeluszem. Nagrody i wyróżnienia zostaną uroczyście wręczone 15 września na scenie w Rynku, przy pl. Gołębim.

Takie cuda można było spotkać w ubiegłych latach na Dniach Seniora.

Kapelusze Dni Seniora 2014 

Kapelusze Dni Seniora 2015 

Kapelusze Dni Seniora 2016 

Konkurs fotograficzny

Kolejnym konkursem, w którym seniorzy mogą wziąć udział jest konkurs fotograficzny pt. „Wakacje z Wrocławską Kartą Seniora”. Organizatorzy informują, że format i stylistyka zdjęć jest dowolna. Na zdjęciu musi być jednak dobrze widoczna Wrocławska Karta Seniora. Wykonane zdjęcia można przesyłać drogą elektroniczną na adres: wcs.zakowicz@gmail.com lub dostarczyć osobiście do siedziby Wrocławskiego Centrum Seniora, pl. Dominikański 6, pokój 29, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 do 16:00 do 8 września 2017 r.

Dni Seniora – Wrocław 2017

Dni Seniora – Wrocław 2017

Eventy / Dla seniorów / Akcje społeczne / Dla wszystkich
Termin od 15 września 2017 do 13 października 2017

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Finał konkursu odbędzie się 28 września o godz.13:00, w sali 210, na pl. Dominikańskim 6, w trakcie spotkania autorskiego z wokalistką zespołu Tercet Egzotyczny Izabelą Skrybant-Dziewiątkowską.

Konkurs poetycki

Organizatorzy przygotowali także nagrody za udział w konkursie poetyckim pt. „W ramionach Odry moje życie płynie”, który adresowany jest tylko do poetów mało znanych lub debiutantów. Prace konkursowe w czterech egzemplarzach należało zgłaszać do 31 sierpnia. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 2 października, o godz. 16.00, podczas spotkania poetycko-muzycznego z udziałem Elżbiety Anny Kołodziejczyk we Wrocławskim Centrum Seniora, pl. Dominikański 6, sala 210.

Na seniorów czeka szereg wspaniałych wydarzeń. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Pełny harmonogram można znaleźć na stronie organizatora.

Zgłoś uwagę