4. Życzliwość ma moc i pomaga pokonać samotność [PRZECZYTAJ NOWY BIULETYN]
Okładka nowego numeru biuletynu, a na zdjęciu rysownik Andrzej Tylkowski Tomasz Hołod
Okładka nowego numeru biuletynu, a na zdjęciu rysownik Andrzej Tylkowski

Mimo inflacji Wrocław nie rezygnuje z kluczowych inwestycji dla mieszkańców. Na co w przyszłym roku miasto wyda najwięcej pieniędzy? Dowiesz się z projektu budżetu na 2023 rok. Poza tym przypominamy, że wielkimi krokami zbliża się Dzień Życzliwości, który wypada 21 listopada. Zobacz, jakie z tej okazji zaplanowano wydarzenia.

biuletyn-Nr-108-2022.pdf from Wroclaw

Wrocław ma projekt budżetu miasta na 2023 rok

5,56 mld zł dochodów i 6,23 mld zł wydatków – to główne założenia projektu budżetu Wrocławia na 2023 rok. Jak podkreślają samorządowcy, został on przygotowany w nieobliczalnych czasach inflacji, wysokich cen energii oraz reform podatkowych, które powodują wielomilionowe straty miasta.

Czytaj na s. 3

Panowie, nie tylko z wąsem, badajcie się!

Już po raz czwarty Fundacja Forum Mężczyzn organizuje plebiscyt Złotego Wąsa. Jak co roku, wydarzenie to jest nie tylko okazją do zabawy i wyboru najpopularniejszego zarostu, ale i pretekst, by zwrócić uwagę na problem męskiej profilaktyki zdrowotnej.

Czytaj na s. 4

Powiększ obraz: Sześciu posiadaczy najciekawszych zarostów, a w środku twarz akcji - Mariusz Kałamaga, artysta kabaretowy Łukasz Giza

Kiedy pojedziemy nową obwodnicą?

Zakończyły się prace związane z budową Wschodniej Obwodnicy Wrocławia (WOW) na odcinku Łany – Długołęka. Teraz czas na odbiory, które przeprowadzi Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Czytaj na s. 6

Powiększ obraz: Budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, sierpień 2022 Wrocław TV
Budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, sierpień 2022

ŻyczliWROść

Moc życzliwości bierze się z miłych słów, małych gestów i uśmiechu. Z tego wszystkiego mają szansę powstać dobre relacje. Ta moc nas uskrzydla, pobudza do działania, otwiera na świat. To energia, którą – jeśli dostaniemy od innych – możemy się dzielić.

Czytaj na s. 9

Informator osiedlowy – Brochów: Na dobry relaks i złotą jesień życia

Cztery baseny, jacuzzi, strefa saunowa, siłownia, sala do jogi – z tego słynie aquapark przy ul. Polnej 10. Korzystają z niego od wakacji 2022 nie tylko brochowianie, ale też mieszkańcy sąsiednich osiedli: Jagodna, Wojszyc i Księża. W sumie miesięcznie ok. 16 tys. osób. Ale Wrocław inwestuje tu również w ludzi.

Czytaj na s. 10-11

Co słychać na wrocławskich osiedlach

PILCZYCE: Przyjdź na darmowe lekcje jazdy na łyżwach

Chcesz się nauczyć jeździć na łyżwach? W najbliższy weekend wszyscy odwiedzający ślizgawkę na Tarczyński Arena będą mieli okazję skorzystać z bezpłatnych lekcji nauki jazdy.

Czytaj na s. 12

PRZEDMIEŚCIE ŚWIDNICKIE: Tak wygląda 150-letnia kamienica po remoncie

Dobiegł końca remont wybudowanej w XIX wieku kamienicy przy ul. Prostej 46 na Przedmieściu Świdnickim. Pięknie prezentuje się odrestaurowana i pomalowana szarym kolorem frontowa elewacja budynku. Równie ładnie zrobiło się też na klatce schodowej.

Czytaj na s. 12

A ponadto w najnowszym biuletynie:

• Jak oszczędzać energię w domu? Eksperci doradzają
  • Jarmark Bożonarodzeniowy w Rynku już od 18.11 na Rynku
  • Uwaga kierowcy! Trwa szybki remont ul. Oławskiej
  • Zagadki kryminalne rozwiązują... w laboratorium
  • Nielukrowana opowieść o miłości, sile rodziny i pączkach z różą
  • Nikt nie pali się do poręczenia za jakość tego węgla
  • Zgłoś się do WCRS po nowe kompetencje
  • Poczujmy razem: szacunek, wdzięczność i wspólnotę
  • Czas na jazzowy listopad, czyli Jazztopad
  • Wernisaż „_BEZ ASP I RACJI”  w Niegalerii