wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Zostań Trenerem Osiedlowym

Wrocławski Szkolny Związek Sportowy rozpoczyna nabór na Trenerów Osiedlowych, którzy w okresie od 25.03.2021 do 31.12.2021 r. podejmą pracę na wytypowanych boiskach i terenach zielonych Wrocławia.

Reklama

WSZS szuka 40 osób, które realizować będą Program w w/w okresie i które zostaną zatrudnione na podstawie umowy-zlecenia.

Kandydat powinien                             

 • być osobą pełnoletnią,
 • posiadać podstawową wiedzę na temat organizacji zajęć sportowo – rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży,
 • posiadać doświadczenie i osiągnięcia w pracy z dziećmi i młodzieżą,
 • posiadać wykształcenie co najmniej średnie z uprawnieniami pedagogicznymi. Uprawnienia instruktorskie lub trenerskie w najbardziej popularnych dyscyplinach sportu będą dodatkowymi atutami

Oferta kierowana jest zwłaszcza do studentów i absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego i innych uczelni prowadzących kierunki pedagogiczne.

Wymagane dokumenty

Do dnia 05.03.2021 roku osoby zainteresowane pracą Trenera Osiedlowego proszone są o dostarczenie następujących dokumentów:

 • podanie o przyjęcie do pracy,
 • CV z opisem doświadczeń i osiągnięć w pracy z młodzieżą,
 • odpisy dokumentów potwierdzających posiadanie uprawnień, które mogą być pomocne w realizacji Programu (uprawnienia instruktorskie, trenerskie, sędziowskie i inne),
 • pisemna forma wizji pracy na stanowisku Trenera Osiedlowego, w tym propozycję lokalizacji boiska, na którym realizowany byłby program.

Dokumenty można dostarczyć osobiście, pocztą lub e-mailem: [email protected], [email protected]. Zgłoszone osoby zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się na początku marca 2021 przed Komisją Programu TRENER OSIEDLOWY. Pytania i wątpliwości można kierować telefonicznie pod numerami tel. 500-733-600, 602-304-950 lub na adres mailowy: [email protected]. Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie rekrutacji jest Dyrektor Programu Trener Osiedlowy Bogusław Zawisza.

Główne cele Programu 

 1. Zwiększenie ilości dzieci i młodzieży w zorganizowany sposób spędzającej wolny czas w sposób sportowy.
 2. Poprawa bezpieczeństwa na boiskach przyszkolnych i terenach zielonych.
 3. Zwiększenie samorządności młodzieży.
 4. Zainteresowanie problematyką właściwej organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży wśród niej samej, a także wśród rodziców, instytucji pracujących na rzecz dzieci i młodzieży, sponsorów i innych osób.
 5. Współorganizacja przez uczestników Programu.

Główne zadania Trenera Osiedlowego

 1. Organizowanie życia sportowego dzieci i młodzieży przebywającej na boisku oraz próba przyciągnięcia do tych zajęć młodzieży, która korzysta z innych terenów.
 2. Organizowanie imprez sportowo–rekreacyjnych na przydzielonym boisku oraz współorganizacja i uczestnictwo w imprezach organizowanych przez innych trenerów osiedlowych.
 3. Dbanie o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przebywającej na wytypowanym boisku, kontrolowanie stanu technicznego urządzeń i zgłaszanie usterek, łagodzenie sporów, reagowanie na wszelkie patologie i niebezpieczeństwa.
 4. Organizacja zajęć rekreacyjno–turystycznych, wycieczek, rajdów, rajdów rowerowych.
 5. Organizacja zorganizowanych wyjść młodzieży, która kibicować będzie na profesjonalnych imprezach sportowych, dbanie o właściwe zachowanie na nich, propagowanie zachowań "prawdziwego kibica".
 6. Kreowanie właściwych wzorców zachowań i postaw, w tym umiejętności zdrowego stylu życia, współpracy w grupie i innych.
 7. Kontakty z rodzicami, szkołą, parafią i instytucjami pracującymi na rzecz dzieci i młodzieży.
 8. Pozyskiwanie osób dorosłych, które mogłyby wspierać program.
 9. Współorganizowanie z innymi trenerami i ich podopiecznymi Wrocławskiej Olimpiady Podwórkowej "Organizacja lata z Trenerem Osiedlowym".            

  Szczegóły na stronie: www.wroclawskiszs.pl      

  Pobierz plakat   

  Nabór na trenera osiedlowego                                                   

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama