4. Zbliżają się walentynki. Zobacz, gdzie przytulić się we Wrocławiu [NOWY BIULETYN]
Yana i Gabriel zakochali się we Wrocławiu Tomasz Hołod
Yana i Gabriel zakochali się we Wrocławiu

Dokąd wybrać się na romantyczny spacer we Wrocławiu? Dlaczego miłości lepiej nie zamykać na kłódkę? Dowiesz się tego z najnowszego biuletynu, a także poznasz walentynkową ofertę wrocławskich miejsc. Zapraszamy również do udziału w konkursie fotograficznym „Zakochaj się we Wrocławiu”. Czekamy na wasze zdjęcia prezentujące nasze miasto w ujęciu romantycznym.

wroclaw-pl-Nr-118-2023.pdf from Wroclaw

W tym numerze biuletynu przypominamy też, że do 13 lutego można zgłaszać projekty do tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO). Zapytaliśmy doświadczonych liderów, jak się rodzą zwycięskie pomysły.

Centrum Pomocy Dzieciom już otwarte

We Wrocławiu otwarto Centrum Pomocy Dzieciom, w którym osoby doświadczające przemocy otrzymają kompleksowe wsparcie. To drugie takie miejsce na Dolnym Śląsku. Prowadzi je Fundacja Non Licet w ramach ogólnopolskiej sieci.

Czytaj na s. 3

Powiększ obraz: Centrum Pomocy Dzieciom mieści się przy ul. Grabiszyńskiej 35-39, w przychodni MSWiA (wejście B) fot. Tomasz Hołod

Zapisz się do WRO UP – Giełdy Lokalnego Biznesu

W serwisie internetowym WRO UP (wroup.pl) rzemieślnicy, sprzedawcy, restauratorzy czy serwisanci mogą bezpłatnie utworzyć profil swojej firmy. Na specjalnej platformie znajdziemy przedsiębiorców, którzy działają w naszej okolicy, sprawdzimy aktualne godziny otwarcia punktów i dane kontaktowe.

Czytaj na s. 4

Powiększ obraz: Nowy serwis internetowy dla przedsiębiorców www.wroup.pl www.wroclaw.pl
Nowy serwis internetowy dla przedsiębiorców www.wroup.pl

To już ostatnie dni naboru projektów w WBO 2023

Jeśli wahacie się, czy złożyć własny projekt, na decyzję najwyższy czas. Nabór kończy się 13.02. Dla Was zapytaliśmy doświadczonych liderów, jak się rodzą zwycięskie pomysły.

Czytaj na s. 5

Powiększ obraz: Park Mamuta na Oporowie - zwycięski projekt WBO 2014 - cieszy się nadal wielkim zainteresowaniem fot. Marek Księżarek

Oto najpiękniejsze ujęcia mostów Pomorskich

Znamy rozstrzygnięcie konkursu „Pokaż mosty Pomorskie w fotograficznej perspektywie”, organizowanego przez Wrocławskie Inwestycje, Wydział Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Jury wyłoniło zwycięzcę – jest nim Artur Sobolewski, który wygrał 3 tys. złotych. Dodatkowo przyznano 15 wyróżnień, wszystkie również publikujemy. Głównym zadaniem uczestników było przesłanie fotografii efektownie zrewitalizowanych mostów Pomorskich (zgodnej z technicznymi wymaganiami konkursowymi). Nadesłanych prac było blisko 200.

Czytaj na s. 9

PRZYTULny Wrocław na walentynki

W ubiegłym roku, dokładnie 14 lutego, w dniu inauguracji Wrocławskiego Roku Dobrych Relacji, na wrocławskim bulwarze Włostowica stanęła Wroclovka – ławka miłości, czułości i dobrych relacji. Przysiadły na niej dwa krasnale Julianka i Wromeo połączone wstęgą. Czerwona ławeczka ma zachęcać nas, aby w biegu dnia codziennego zatrzymać się choć na chwilę, zamienić kilka słów z bliską osobą i przytulić się… choćby do ukochanego zwierzaka. Nie tylko w walentynki.

Czytaj na s. 10-11

Powiększ obraz: Yana i Gabriel na Wroclowce, czyli ławeczce miłości fot. Tomasz Hołod
Yana i Gabriel na Wroclowce, czyli ławeczce miłości

Mamo, tato! To ostatni moment, żeby wybrać ferie

We Wrocławiu uczniowie mają przerwę od nauki od 13 do 24 lutego. Zimowy wypoczynek organizują dla nich szkoły, ale także miejskie instytucje. Ostatnie miejsca czekają na spóźnialskich w Hali Stulecia, na Partynicach, w Spartanie czy Hydropolis. Do wrocławskiego zoo kupimy specjalne wejściówki na spacer.

Czytaj na s. 13

Powiększ obraz: Hala Stulecia zaprasza na półkolonie małych kosmonautów fot. Hala Stulecia we Wrocławiu
Hala Stulecia zaprasza na półkolonie małych kosmonautów

Co słychać na wrocławskich osiedlach?

STARE MIASTO: Odbudują drewnianą kładkę św. Antoniego

Przygotowywany jest przetarg na renowację kładki św. Antoniego, która w zeszłym roku została zniszczona przez konar drzewa.

Czytaj na s. 12

GAJOWICE: Kamienica z nowym dachem i suchą piwnicą

Dobiegł końca remont w kamienicy przy ul. Pereca 13. Prace trwały cztery miesiące. W tym czasie zaszło wiele zmian, które z pewnością poprawią komfort życia lokatorów. Jest czyściej, jaśniej, cieplej, ładniej i bezpieczniej.

Czytaj na s. 12

Ponadto w najnowszym biuletynie:

• Krajewski na honorowego obywatela
  • Wrocławska policja szuka kandydatów do pracy
  • TORYwolucja: oto plany na ten rok
  • Most Piaskowy coraz bliżej renowacji
  • Kto odnowi maluchom Tajemniczy Ogród?
  • Metamorfoza jednego z największych podwórek
  • Z otwartymi sercami przyjęliście uchodźców
  • Petarda, Chałka, Shila i inne psy ratują życie ludzi
  • W wieku 70 lat zdobył potrójną koronę maratonów
  • Nauka w wirtualnej rzeczywistości? To już się dzieje!
  • Wrocław może zostać stolicą pole dance
  • Wrocławska Krzyżówka

Sprawdź, gdzie dostać drukowany biuletyn wroclaw.pl [KLIKNIJ]