wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 9°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Zmiana w zarządzie Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

Magdalena Okulowska

Podczas wczorajszego (26.11.2019) posiedzenia Rada Nadzorcza Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej przyjęła rezygnację dotychczasowej prezes Ewy Kaucz. Kierowanie tą ważną dla rozwoju aglomeracji spółką RN powierzyła Magdalenie Okulowskiej, która stanowisko obejmie od 2 grudnia.

Reklama

W ciągu ponad 10 lat działalności spółka pozyskała około 250 inwestorów, którzy stworzyli niemal 100 tys. miejsc pracy na terenie aglomeracji. Ewa Kaucz pracowała w spółce od 2007 roku pełniąc funkcje wiceprezes, a od lipca 2017 kierując nią na stanowisku prezesa. Jej dalsza kariera związana będzie z sektorem prywatnym.

Decyzją Radny Nadzorczej nową prezes spółki została Magdalena Okulowska – absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na Wydziale Filologicznym o specjalności Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. W 2010 roku uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych w dziedzinie komunikacji społecznej. Ukończyła także studia podyplomowe: Akademia Liderów Kultury na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Magdalena Okulowska została zatrudniona w Urzędzie Miejskim Wrocławia w 2005 roku. W urzędzie, jako zastępca dyrektora Biura EURO 2012, była odpowiedzialna za promocję i komunikację Turnieju UEFA EURO 2012. W latach 2013-2017 jako zastępcaca Dyrektora Departamentu Prezydenta, koordynowała pracę biur: Promocji Miasta, Komunikacji Społecznej i Współpracy z Zagranicą. W 2018 roku została zatrudniona we Wrocławskim Parku Technologicznym, gdzie odpowiadała za marketing i public relations Parku oraz promocję firm, ulokowanych  w WPT.

– Objęcie sterów w Araw-ie to niezwykłe wyzwanie. Poza pozyskiwaniem i obsługą inwestorów spółka będzie się skupiać na rozwoju środowiska startupowego i integracji środowiska biznesowego. Dziękuję za nominację – powiedziała Magdalena Okulowska, nowo wybrana prezes spółki.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama