4. Zmiana na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu

Zmiana na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu

Redakcja www.wroclaw.pl,

Mianowanie nowego Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu fot. Policja Wrocław
Mianowanie nowego Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu

Podinspektor Karol Pawłowski, pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu, uroczyście pożegnał się z mundurem, odchodząc na zasłużoną emeryturę. Nowym Komendantem Miejskim Policji we Wrocławiu został podinspektor Rafał Siczek, kierujący do tej pory Komendą Powiatową w Kłodzku.

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Żegnający się po 27 latach z policyjnym mundurem podinspektor Karol Pawłowski podziękował wszystkim swoim współpracownikom – zarówno funkcjonariuszom, jak i pracownikom cywilnym, za każdy dzień wspólnej służby, podkreślając wdzięczność za ich ogromne zaangażowanie i trud włożony w sumienne wykonywanie przez nich obowiązków.

Sylwetka nowego Komendanta Miejskiego Policji

Powiększ obraz: Podinspektor Rafał Siczek, nowy Komendant Miejski Policji we Wrocławiu fot. Policja Wrocław
Podinspektor Rafał Siczek, nowy Komendant Miejski Policji we Wrocławiu

Podinspektor Rafał Siczek jest oficerem Policji z 19–letnim stażem służby. Posiada wykształcenie wyższe – jest absolwentem wydziału Nauk o Wychowaniu Wyższej Szkoły Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie. W 2009 roku ukończył szkolenie zawodowe dla Absolwentów Szkół Wyższych w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Swoją karierę zawodową rozpoczął w 2003 roku od stanowiska kursanta Referatu Prewencji Czwartego Komisariatu Policji w Wałbrzychu. Od 2005 roku pełnił służbę na stanowisku referenta Referatu Kryminalnego. W latach 2006 i 2007 związany był z ówczesnym Centralnym Biurem Śledczym.

W 2007 roku powrócił do Wałbrzycha, gdzie do roku 2009 pełnił służbę na stanowisku Detektywa Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji. Od 2010 roku zasiadał na stanowiskach Zastępcy Komendanta III i II Komisariatu Policji w Wałbrzychu.

Jego efektywność i wzorowe wywiązywanie się z obowiązków służbowych zaowocowały awansem w 2018 roku  na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu, a następnie I Zastępcy Komendanta tej jednostki.

W roku 2019 ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania jednostką organizacyjną w administracji publicznej na Wydziale Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Z dniem 31 marca 2021 awansowany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Kłodzku.