wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. „Złote pióro” - konkurs literacki dla uczniów

Do 14 listopada uczniowie klas III gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogą przesyłać swoje prace do konkursu. Trzeba napisać pracę w dowolnej formie (z wyjątkiem poezji) na jeden z dwóch tematów. Na najlepszych młodych pisarzy czekają cenne nagrody.

Reklama
  • Henryk Sienkiewicz tworzył „dla pokrzepienia serc”. Czy w Twoich czasach potrzebny jest ktoś taki? Do jakich wartości mógłby sięgnąć?
  • „Sądzimy, że abyśmy byli szczęśliwi, potrzebujemy dobrej kanapy. Kanapy, która pomoże nam żyć wygodnie, spokojnie, całkiem bezpiecznie”. Twoja odpowiedź na słowa papieża Franciszka wypowiedziane podczas Światowych Dni Młodzieży.

To tematy tegorocznej XII edycji dolnośląskiego konkursu literackiego o Laur Złotego Pióra „My Polacy, My Dolnoślązacy”. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i III klas gimnazjalnych województwa dolnośląskiego. Każda szkoła może maksymalnie przysłać prace 5 uczniów. Prace konkursowe o objętości do dwóch stron formatu A4 należy składać do 14 listopada 2014 r. wyłącznie drogą elektroniczną. Szczegóły na stronie konkursu - kliknij tutaj.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem m.in. prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Ogłoszenie wyników konkursu będzie miało miejsce 8 grudnia.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl