wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 11°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Zielony Kontakt dla Wrocławia w konkursie o Puchar Recyklingu

Wrocław otrzymał wyróżnienie w kategorii „Gmina Recyklingu” za całokształt działań w zakresie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych oraz statuetkę w kategorii „Zielony Kontakt” za zbiórkę sprzętu elektronicznego. 

Reklama

Przegląd Komunalny zorganizował po raz 18. konkurs o Puchar Recyklingu w trzech kategoriach: Gmina Recyklingu, Edukacja Recyklingowa i Lider Recyklingu. Nagrody zostały wręczone 17 października w Poznaniu podczas targów Pol-Eco-System 2017. 

Wrocław został nagrodzony za najbardziej efektywny system selektywnej zbiórki odpadów, promocję nowych rozwiązań w zakresie odbioru, zbiórki, odzysku i przygotowania do recyklingu odpadów oraz prowadzenie edukacji ekologicznej. 

Ocenie podlegała efektywność systemów gminnych oraz zbiórka poszczególnych frakcji odpadów w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2016 r. W 2015 r. Wrocław zgromadził ponad 443 tony elektroodpadów, natomiast w roku 2016 20% więcej – 557 ton.

Cieszy fakt, że mieszkańcy i firmy korzystają z możliwości przekazywania elektroodpadów do recyklingu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama