3. Zdrowie
  4. Zdrowy tryb życia? Co to znaczy w praktyce dowiesz się podczas Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia
Lekarz z troską trzyma dłonie kobiety w średnim wieku fizkes/Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)
Lekarz z troską trzyma dłonie kobiety w średnim wieku

Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia wracają do kalendarza wydarzeń naszego miasta. W tym roku o zdrowiu porozmawiacie 9 września przed Centrum Handlowym Magnolia Park. Dowiecie się, jak zdrowo żyć, wykonacie badania profilaktyczne i spróbujecie prawdziwie zdrowego jedzenia.

Pamiętacie rzędy kilkudziesięciu stoisk rozstawionych na Wyspie Słodowej i rozmowy o zdrowiu, ćwiczeniach, odżywianiu i relaksie?

W 2023 roku, po trzyletniej przerwie, wraca impreza znana jako Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia. W odświeżonej formule i w nowym miejscu realizacji. Ale z niezmiennym celem: promocją zdrowego stylu życia i motywowaniem nas, wrocławian, do zdrowych nawyków.

Więcej zdrowia, więcej życia – hasło tegorocznej kampanii

Organizatorzy zapowiadają, że 9 września wrocławianie dowiedzą się, jak dbać o siebie i bliskich. Podczas wykładów i spotkań będą omawiane sposoby na skuteczną zmianę nawyków żywieniowych i ogólnego podejścia do zdrowia.

W programie są również:

• bezpłatne porady i badania,
  • pokazy pierwszej pomocy,
  • gry i zabawy z konkursami,
  • degustacja zdrowego jedzenia.

Przed Magnolią staną też stoiska, w których będzie można wykonać badania profilaktyczne w kierunku wczesnego diagnozowania zagrożeń zdrowotnych, chorób cywilizacyjnych i uzależnień.

Obecnie organizatorzy są w trakcie naboru partnerów do wydarzenia.

Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia 2023 to kampania realizowana w całości ze środków Gminy Wrocław w ramach projektu „Organizacja i przeprowadzenie Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia 2023”. Projekt realizuje w tym roku Fundacja Ładne Historie.

Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia 2023: 9 września 2023 r., godz. 10.00–18.00, teren przed głównym wejściem do CH Magnolia Park (ul. Legnicka 58)

Źródło: materiały organizatorów