wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Zbiórka dla rodziny Patrycji, ofiary Covid 19. Kobieta osierociła małe córki

fot. materiały prasowe

Zaledwie 30-letnia Patrycja, laborantka Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, zmarła kilka dni temu z powodu koronawirusa. Osierociła dwoje malutkich dzieci i pozostawiła męża, który znalazł się w wyjątkowo trudnej sytuacji materialnej. Dlatego też koledzy i koleżanki z uczelni, na której pracowała, zorganizowali zbiórkę pieniędzy na rzecz rodziny. Można przyłączyć się do tej akcji.

Reklama

Patrycja Twardowska była laborantką w Pracowniach Studenckich Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Dwa lata temu urodziła córeczkę, Różę, a w czerwcu 2021 roku miała przyjść na świat jej druga córka, Ida. Będąc w zaawansowanej ciąży, zaraziła się wirusem Covid-19. Dziecko przyszło na świat przedwcześnie, gdy była w śpiączce i pod respiratorem. Niestety już się nie wybudziła. Zmarła 10 kwietnia.

Jej mąż z dwójką małych dzieci znalazł się w bardzo trudnej sytuacji, praktycznie bez źródła dochodów. Dlatego też pracownicy Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla rodziny zmarłej Patrycji.

- Patka była wspaniałą koleżanką, bardzo dobrym pracownikiem oraz, co chyba najważniejsze, uroczym i dobrym człowiekiem – opowiada prof. Jacek Gliński, kierownik Zakładu Chemii Analitycznej Uniwersytetu Wrocławskiego, organizator zbiórki. – Zapamiętamy ją jako wulkan energii, pełną optymizmu i sympatii dla ludzi. Dlatego chcemy pomóc jej rodzinie. Każda, nawet najmniejsza wpłata będzie nieocenioną pomocą dla Bartka – męża Patki oraz ich córeczek, Róży i Idy.

Zebrano już ponad 200 tys. zł. Wciąż jeszcze można się przyłączyć do zbiórki na rzecz rodziny Patrycji

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama