wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 23°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Zasadź las z Brave Festival

Po raz trzeci Brave Festival zaprasza wrocławian na wspólne sadzenie drzew. Tym razem nowy las powstanie na wrocławskich Świniarach, na dziesięciohektarowej działce. Sadzenie trwać będzie 2 i 3 kwietnia. Każdy może się przyłączyć.

Reklama

Organizatorzy Brave Festival zapraszają mieszkańców Wrocławia, by włączyli się w budowanie zielonej infrastruktury miasta.  Nowy 10-hektarowy las na Świniarach, ma zapewnić rozwój i doskonalenie jakości życia wszystkim mieszkańcom miasta. Dwudniową akcję „Zasadźmy sobie las!” zasilą szeregi wolontariuszy z firm Google, UPS, HPE, HP, Drukarnia KEA, Credit Suisse oraz Castorama, a także rodziny goszczące Brave Kids wraz z najmłodszymi ekologami.

– Zielony Wrocław to część naszej tożsamości. Drzewa trzeba chronić. Nie czekajmy, aż ktoś zrobi to za nas. Poczujmy się odpowiedzialni za kształtowanie rzeczywistości, która nas otacza – mówi Paulina Anna Galanciak, organizatorka akcji.

Sadzeniu drzew będą towarzyszyć warsztaty ekologiczne dla dorosłych i dla dzieci przygotowane przez Fundację Ekorozwoju i Nadleśnictwo „Śnieżka” oraz konkurs na najciekawsze imię dla sadzonki. Zwycięzca otrzyma bilet na wydarzenia odbywające się w ramach Brave Festival 2016.

Sadzenie rozpocznie się 2 kwietnia godz. 11.00 (zbiórka koło mostu Pęgowskiego). Jeśli ktoś ma dodatkowe rękawice i szpadel proszony jest o zabranie ich ze sobą.

Akcja „Zasadźmy sobie las!”

Akcje społeczne / Dla dzieci / Dla seniorów / Dla wszystkich / W plenerze
Termin od 2 kwietnia 2016 do 3 kwietnia 2016

Miejsce Świniary, niedaleko mostu Pęgowskiego

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama