wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Zapełnijmy puste lodówki – świąteczna zbiórka żywności

Trzy dni będzie trwała świąteczna zbiórka żywności, kórą organizuje MPK wspólnie z Fundacją Weźpomóż.pl. Zebrane produkty trafią do potrzebujących wrocławian. Żywość można przynosić do zabytkowego tramwaju, który między 18 a 20 grudnia będzie stał na przystanku „Opera”. W zeszłym roku w ramach tej akcji MPK zebrało 345 kg produktów.

Reklama

Zebrana żywność trafi do lodówek podopiecznych Fundacji Weźpomóż.pl, której założycielem jest motorniczy MPK, Jan Piontek. Jest on prekursorem idei społecznych lodówek, do których mieszkańcy mogą wkładać nadmiar jedzenia. Później, z takich artykułów mogą korzystać osoby, które mają problem z zakupem takich artykułów.  

– Jedzenie trafi do osób, które mają problem z zapełnieniem swoich lodówek. Często takie osoby, z powodu trudnej sytuacji życiowej, nie są w stanie zapełnić swojego wigilijnego stołu nawet najprostszymi produktami. Chcielibyśmy pomóc im zapełnić te stoły – mówi Jan Piontek.

Czym się podzielić

MPK proponuje, aby w paczkach znalazły się produkty, które szybko się nie zepsują. Mogą to być np. słodycze, konserwy, makarony, ryż i cukier. Każdy, kto przyłączy się do akcji i przyniesie paczkę z jedzeniem, otrzyma od MPK niezbędnik świąteczny. Będzie to opłatek i sianko pod wigilijny obrus.

– Włączenie się do akcji i kupienie kilku produktów nie kosztuje wiele, a może sprawić wielką radość potrzebującym. Jest to nasz mały wkład w tworzenie świątecznego ducha życzliwości i pomocy wśród mieszkańców naszego miasta – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder. 

Jak pomóc

  • Tramwaj Gustaw, w którym będą zbierane produkty będzie stał od środy, 18.12 grudnia,  do piątku 20 grudnia przy przystanku Opera.
  • W środę artykuły będą zbierane w godzinach od 17:00 do 20:00, a w czwartek i piątek od 16:00 do 19:00.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama