wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Edukacja
  4. Aktualności z edukacji
  5. Znamy wyniki rekrutacji do wrocławskich żłobków

We Wrocławiu zakończył się nabór do żłobków, na miejsca, które zwolnią się od 1 września 2024 roku. Ile ich zostało? O szczegółach przeczytacie poniżej.

Reklama

Wyniki rekrutacji do wrocławskich żłobków

Od 1 września we wrocławskich żłobkach (publicznych i niepublicznych z miejskim dofinansowaniem) oraz u dziennych opiekunów (z miejskim dofinansowaniem) będzie 6435 miejsc.

3577 miejsc przeznaczonych jest do rekrutacji. 2386 dzieci zostało zakwalifikowanych, w systemie pozostaje więc 1191 miejsc wolnych. Rodzice/opiekunowie prawni składając wnioski, mogli wybrać trzy placówki – zostali zakwalifikowani do jednej z nich.

Wczoraj ponownie otworzyliśmy system rekrutacji dla rodziców i opiekunów prawnych. Wyniki kwalifikacji są dostępne na indywidualnych kontach rodziców po zalogowaniu się do systemu. Miejsce, do którego dziecko zostało zakwalifikowane, będzie wskazane w systemie. Do 3 lipca rodzice muszą złożyć dokumenty i podpisać umowę. Wnioski rodziców, których dzieci nie dostały się do żłobków mogą być edytowane i przechodzą do rekrutacji ciągłej. Natomiast rodzice/opiekunowie prawni, którzy nie złożyli wniosku rekrutacyjnego mogą to jeszcze uczynić.
Joanna Nyczak, dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMW

W czasie wiosenno-letniego naboru do żłobków system rekrutacyjny był dwukrotnie zamykany. Trzecia, ostatnia przerwa potrwa od 4 do 5 lipca i wtedy system wróci do trybu rekrutacji ciągłej.

Dofinansowanie do miejsc w niepublicznych żłobkach, klubach dziecięcych oraz u dziennych opiekunów to 680 zł miesięcznie na dziecko. Średnia wysokość opłaty rodziców za miejsce dofinansowane w placówce niepublicznej to 960 zł.

Placówki dla najmłodszych we Wrocławiu

97,6 mln zł w 2024 roku wyda Wrocław na opiekę nad dziećmi do lat 3. To kwota przeznaczona między innymi na finansowanie i dofinansowanie ponad 6 tys. miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych oraz u opiekunów dziennych.

Ponad 53 mln złotych przeznaczonych na inwestycje

W ostatnich latach powstały trzy supernowoczesne placówki: filia Żłobka nr 5 przy Barskich, Żłobek nr 16 przy ul. Sygnałowej, Żłobek nr 17 przy Sołtysowickiej oraz kompleksowo przebudowano dwie placówki: przy ulicy Krowiej i Dokerskiej.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Żłobek przy ul. Sołtysowickiej we Wrocławiu fot. Tomasz Hołod
Żłobek przy ul. Sołtysowickiej we Wrocławiu

313 placówek dla najmłodszych we Wrocławiu:

  • 18 żłobków publicznych (17 żłobków +1 filia żłobka),
  • 208 niepublicznych żłobków/klubów dziecięcych (111 z dofinansowaniem miasta),
  • 87 opiekunów dziennych (15 z dofinansowaniem).

We Wrocławiu wnioski o przyjęcie dzieci do żłobka można składać przez cały rok. Wyjątkiem jest okres wiosenno-letni, wtedy jednocześnie przydzielana jest duża liczba miejsc, które zostaną zwolnione od września, przede wszystkim przez dzieci idące do przedszkoli i zmieniające grupy w żłobkach. Rekrutacja obejmuje żłobki miejskie i prywatne placówki z miejskim dofinansowaniem: żłobki, kluby dziecięce i dziennych opiekunów.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl