wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Spektakularny koniec sezonu na Partynicach: 8 gonitw najlepszych jeźdźców i 64 rasowych koni

W sobotę 11 listopada na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice odbędzie się dwunasty dzień wyścigowy. I będzie to niestety już ostatnie spotkanie w tym sezonie.

Reklama

Pierwsza gonitwa wystartuje o godz. 10.45. W programie jest 8 gonitw, w tym płaskie i bardzo widowiskowe skakane, z przeszkodami i płotami.

Gonitwy koni rasowych

Podczas całego dnia wyścigowego zobaczymy 64 konie pełnej krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej. Wśród nich znalazły się bardzo dobre konie przeszkodowe z Polski i Czech. 

Na Partynicach pojawi się też czołówka jeźdźców specjalizujących się w tego typu wyścigach. Wyjątkowym uczestnikiem będzie tegoroczny zwycięzca Wielkiej Pardubickiej Jan Faltejsek.

Hobby horse – bajkowy wyścig

Szczególne miejsce w programie 12 dnia wyścigowego zajmują atrakcje dla dzieci: oprowadzanie na kucykach oraz zawody hobby horse – na zakończenie sezonu Wrocławskiej Ligi Hobby Horse. Wręczymy puchary i nagrody najlepszym zawodnikom i podsumujemy końcową klasyfikację.

W konkursach hobby horse udział może wziąć każdy, nawet dzieci, które dopiero chcą spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Zapisy TUTAJ

Zawodników zachęcamy do przebrania się za ulubione bajkowe postaci.

Na miejscu będą stoiska z akcesoriami do „horsiaków” i koniki. Nie zabraknie też strefy gastro, w której każdy znajdzie coś smacznego do jedzenia.

Kolejny wyścig dopiero… w kwietniu

Jeśli 11 listopada na wyścigi przyjdzie 5 tys. osób lub więcej, to przekroczona zostanie magiczna bariera 90 tys. odwiedzających podczas jednego sezonu wyścigowego. A to będzie absolutny rekord frekwencji! Warto więc przyjść, bo kolejny dzień wyścigowy zaplanowany jest dopiero w kwietniu 2024 roku.

Zobacz zdjęcia z poprzednich wyścigów konnych oraz hobby horse:

Źródło: materiały organizatorów

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl