wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Adresówki obowiązkowe na sylwestra

Pies z umocowaną do obroży adresówką, w razie ucieczki, szybko wróci do domu

Są różne – zakręcane przywieszki, skórzane saszetki czy miniidentyfikatory. a wszystkie tak samo skuteczne. Adresówki umocowane do psiej obroży ułatwią uciekinierom sylwestrowej nocy wrócić do domu.

Reklama

Wrocław nie strzela – jednak to, że nie będzie fajerwerków na wrocławskim Rynku nie oznacza, że ze sztucznych ogni zrezygnują niektórzy mieszkańcy czy organizatorzy mniejszych czy większych imprez. Huk i błysk to prawdziwy horror dla naszych czworonogów. Często reakcją na strach jest ucieczka w panice na oślep, jak najdalej od hałasu.

Co roku po sylwestrowej nocy wielu właścicieli psów czy kotów poszukuje uciekinierów. Warto więc pomyśleć o zabezpieczeniu naszych czworonogów. Zawieszenie przy obroży czy uprzęży tak zwanej adresówki umożliwi szybki powrót do domu. Umieszczamy na niej nasz ardes i numer telefonu kontaktowego. Jeśli zwierzak trafi do schroniska czy też zostanie znaleziony przez kogoś – w krótkim czasie będzie mógł wrócić do swojego pana. Adresówki można kupić w każdym sklepie zoologicznym – jeśli nie mamy takiego w swojej okolicy – wystarczy doczepić identyfikator, który często zawieszamy przy kluczach.

Warto jednak pamiętać, aby w miarę możliwości nie zabierać psa na spacer około północy. Jeśli już musimy iśc z nim na spacer – nie spuszczajmy go ze smyczy. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama