wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. WYruszaMY – podcast o zrównoważonej mobilności
WYruszaMY – podcast o zrównoważonej mobilności

Samochodem? Rowerem? A może komunikacją publiczną? W jaki sposób najwygodniej poruszać się po Wrocławiu? O to samych mieszkańców pyta Biuro Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miejskiego Wrocławia w podcaście WYruszaMY.

Reklama

WYruszaMY to podcast o zrównoważonej mobilności, w którym zaproszeni przez prowadzącą, Ulę Jagielnicką z Biura Zrównoważonej Mobilności UM, wrocławianie opowiadają o swoich wyborach transportowych, o tym, co im się podoba lub co powinno się zmienić.

– Według ostatniego Kompleksowego Badania Ruchu, które zostało przeprowadzone w 2018 roku, ponad połowa mieszkańców Wrocławia przemieszcza się po mieście inaczej niż samochodem. Postanowiłam zapytać tę część wrocławian o to, jakie widzą korzyści w rezygnacji z auta na rzecz bardziej zrównoważonych środków transportu. Odpowiedzi, jak można usłyszeć w odcinku poświęconym rodzicom dowożącym dzieci do szkoły, są różne. Okazuje się bowiem, że to nie tylko zaoszczędzony czas i pieniądze, ale również zacieśnianie relacji z dzieckiem – mówi Ula Jagielnicka z BZM UM Wrocławia.

Podcast ma pokazać alternatywne możliwości 

Podcast ma na celu pokazać tym, którzy nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez samochodu, że codzienne stanie w korku to nie przykra konieczność, a efekt wyboru najmniej korzystnego z punktu widzenia przemieszczania się po mieście środka transportu.

I nie chodzi tu o to, aby nagle wszyscy zrezygnowali z samochodu, bo zdaję sobie sprawę z tego, że niektórzy po prostu nie mogą. Natomiast wiele osób nie zna bądź nie ufa dostępnym alternatywom. W podcaście staram się pokazać przykłady tego, że można i że to się opłaca.

Podcast jest dostępny na platformie Spotify.

Rodzice bez samochodów w dużym mieście - czy to w ogóle wykonalne? 

W tym odcinku porozmawiamy z rodzicami, którzy uznali, ze samochód to wcale nie jest najlepszy sposób na przemieszczanie się po mieście z dzieckiem. Jakie są korzyści z wyboru innego niż samochód środka transportu do codziennych dojazdów?

Rowerowi dostawcy - jak wygląda ich codzienność? 

Dostawcy rowerowi - we Wrocławiu widzimy ich niemal na każdym kroku. Nic dziwnego! Takim dostawcom nie straszne korki lub brak miejsca do zaparkowania pojazdu, dzięki czemu na swoje zamówienie nie czekamy długo. A jak wygląda ich codzienność we Wrocławiu? O to zapytaliśmy dwójkę z nich.

Egzamin na kartę rowerową w stylu holenderskim 

O tym, czym jest egzamin na kartę rowerową w stylu holenderskim i dlaczego zwłaszcza rodzicom powinno zależeć na tym, aby ich dzieci do niego przystąpiły.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl