4. Oddaj krew w wakacje

W związku z remontem drogi przed Bramą Główną Wrocławskiego ZOO najbliższa sobotnia akcja zostaje ODWOŁANA!

Wszyscy, którzy planowali oddać krew w sobotę w ogrodzie zoologicznym proszeni są o zgłaszanie się do oddawania krwi do naszego Centrum przy ul. Czerwonego Krzyża5/9 - na hasło "ZOO" otrzymają kubek z podstawką. Godziny rejestracji w soboty: 7.30 do 12.00.

W wakacje dramatycznie brakuje krwi

Krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia. Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być zdrowy, wypoczęty oraz po spożyciu lekkostrawnego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi. Należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL oraz adresem.

– Obecnie niemal o połowę zmniejszyła się liczba krwiodawców. Zachęcamy do oddania krwi przed wyjazdem na urlop. Ważna jest każda krwi niezależnie od jej grupy – mówi Adrianna Franc, koordynator ds. promocji krwiodawstwa w Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

Krwi brakuje, bo latem stali krwiodawcy wyjeżdżają na urlopy. W mieście nie ma także tysięcy studentów, którzy biorą udział w uczelnianych „Pijafkach”, czyli akcjach oddawania krwi. Dlatego Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa organizuje wyjazdowe akcje, podczas których jest okazja na oddanie krwi. Tylko we Wrocławiu w lipcu takich akcji będzie kilka.

Gdzie można oddać krew w lipcu we Wrocławiu i okolicy

• Wrocław, 30 lipca, g. 12.00-16.30, Powstańców Śląskich 95, Sky Tower, II piętro przy Fitness Academy;
  • Wrocław, 31 lipca, g. 13.00-16.30, ul. Borowska 213, Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego.
  • Wrocław, 2 sierpnia, g. 11.00-16.00, ul. Zygmunta Wróblewskiego 1-5, Zoo Wrocław;

Eliza Głowicka