wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Współdzielona mobilność – inwestycja w przyszłość?
Tematem rozmów będą rozwiązania dedykowane transportowi współdzielonemu, czyli samochody, rowery, hulajnogi Pixabay
Tematem rozmów będą rozwiązania dedykowane transportowi współdzielonemu, czyli samochody, rowery, hulajnogi

O tym jak będzie wyglądała mobilność współdzielona w nadchodzących latach i jak wpłynie na nią rozwój technologii, porozmawiają uczestnicy webinaru „Współdzielona mobilność – inwestycja w przyszłość?”, który odbędzie się 22 lutego br.

Reklama

Podczas webinaru „Współdzielona mobilność – inwestycja w przyszłość?” międzynarodowi eksperci, przedstawiciele miast oraz dostawcy usług i rozwiązań infrastrukturalnych w zakresie mobilności współdzielonej porozmawiają na temat obecnego stanu i przyszłego kierunku rozwoju transportu współdzielonego w Polsce i w Niemczech.

Razem zastanowią się nad tym, jak w nadchodzących latach rozwinie się to zjawisko w poszczególnych krajach, czy wraz z rozwojem gospodarki cyfrowej i innowacji technologicznych w transporcie, mobilność stanie się bardziej inteligentna.

Dyskusja dotyczyć będzie także nowych rozwiązań w zakresie mobilności współdzielonej oraz związanych z nią wyzwań, czyli m.in. gromadzenia danych, dostępności dostawców usług transportowych oraz koordynacji informacji na platformach. 

Mobilność we Wrocławiu i Berlinie

– Porozmawiamy o tym, jak w Polsce i w Niemczech funkcjonują rozwiązania dedykowane transportowi współdzielonemu, czyli samochody, rowery, hulajnogi oraz jaki wpływ na ich rozwój ma i w przyszłości będzie miała gospodarka cyfrowa – mówi Robert Bednarski, zastępca dyrektora Departamentu Smart City, Urzędu Miejskiego Wrocławia, który będzie jednym z ekspertów występujących podczas webinaru.

– Mowa będzie też o tym, jak w przyszłości może wyglądać transport oraz jego digitalizacja, czyli cała technologia łącząca ludzi z tym transportem i pozwalająca na jak najszersze jego wykorzystanie. Chcemy też porównać jak obecnie wygląda mobilność współdzielona we Wrocławiu i w Berlinie oraz jaka będzie jej przyszłość w obu miastach.

shared mobility investment in future

Technologia ma duże znaczenie 

W programie wydarzenia zaplanowano prezentacje przygotowane przez ekspertów, wystąpienia firm dostarczających technologiczne rozwiązania dotyczące mobilności współdzielonej, a także czat z uczestnikami wydarzenia.

Wśród przedsiębiorstw prezentujących swoją ofertę będzie także wrocławski oddział firmy iteratec tworzącej przyszłościowe rozwiązania w zakresie oprogramowania, systemy IT oraz innowacyjne modele biznesowe. 

Organizatorem webinaru jest berliński SIBB

To stowarzyszenie działające na arenie międzynarodowej, upowszechniające wiedzę m.in. na temat gospodarki cyfrowej, a także promujące międzynarodową wymianę doświadczeń w tym zakresie w różnych branżach. Do organizacji należy 250 firm członkowskich, wśród których znajdują się znajdują się m.in.: dostawcy usług IT, startupy, międzynarodowe firmy technologiczne, telekomunikacyjne, e-commerce, a także uczelnie wyższe oraz instytuty badawcze.

Partnerem wydarzenia jest Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Webinar „Współdzielona mobilność – inwestycja w przyszłość?” odbędzie się 22 lutego 2022 r. o godz. 11.00.  Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl