wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 23°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocławsko – saksońskie debaty o innowacji

Fot. Tomasz Walów/UMW

Dwa dni spotkań, dyskusji, okazji do wymiany doświadczeń i nawiązywania naukowych kontaktów – to plan Dni Innowacji, które 19 września rozpoczynają się we Wrocławiu.

Reklama

Uczestnikami Dni Innowacji są specjaliści z zakresu transferu wiedzy, samorządowcy i przedsiębiorcy. Tym razem o „Spersonalizowanej biomedycynie i technologiach medycznych” dyskutować będą na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Przed rokiem gospodarzem sesji była Politechnika Wrocławska.

- Drezno i Wrocław są bardzo blisko siebie. Dzięki takim spotkaniom mamy realne szanse na nawiązanie kontaktów i wspólne prowadzenie badań. Każda ze stron ma coś do zaoferowania - podkreśla prof. Piotr Ponikowski.

Prorektor ds. Nauki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prowadzi wiele międzynarodowych projektów.

Wspólnie z prof. Stefanem Ankerem ze szpitala klinicznego Charité – Universitätsmedizin w Berlinie, został w tym roku uhonorowany prestiżową Polsko-Niemiecką Nagrodą Naukową COPERNICUS 2018 za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kardiologii.

O digitalizacji przy stoliku

Uroczyste otwarcie zaplanowano 19 września o godz. 19.00 w Rynku w Biurze Łącznikowym Wolnego Państwa Saksonia. Weźmie w nim udział Saksońska Minister Spraw Społecznych i Ochrony Konsumentów Barbara Klepsch. Wykład wprowadzający wygłosi prof. dr hab. inż. Halina Podbielska, kierownik katedry Inżynierii Biomedycznej na Politechnice Wrocławskiej.

20 września od rana w Centrum Naukowej Informacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu trwać będzie wymiana doświadczeń.

Część dnia rozpisano w formie dyskusji stolikowych (round table workshops). Wybrane zagadnienia to między innymi: Digitalizacja w medycynie. Ryzyka i możliwości; Czy rynek polski oferuje to, czego potrzebuje niemiecki i odwrotnie, Narzędzia, potencjał i trudności współpracy.

Szczegółowy program spotkania TUTAJ

Fot. Tomasz Walów/UMW

UMw/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama